Марек и Хебър изиграха остър мач на стадион „Бончук“, в който лидерът в Югозападната Трета лига измъкна победата с 1:0.

През всичките 90 минути преобладаваха здравите единоборства, докато чистите голови положения бяха истинска рядкост. Гостите от Пазардик имаха един добър шанс в 40-ата минута, когато Цветелин Тонев засече центриране по земя, но от непосредствена близост прати топката встрани от вратата.

Голът падна в 55-ата минута, когато при идентична ситуация централният нападател Георги Недялков-Жилета бе точен.

Марек пък се затрудняваше в атака и успя да създаде суматоха пред противниковата врата единствено чрез далелечни удари и корнери. Другата неприятна новина за дупничани дойде в продължението на второто полувреме, когато Евгени Гроздин си изкара червен картон, след като сгреши, а секунди след това задържа откъсващ се състезател на противника. Така Хебър се поздрави с 3 точки и остава водач в класирането.

Марек: Гоцев, Гроздин, Арсов, Пидев (85-Митев), Ив. Влахов, Б. Влахов (60-Недков), Николов, Георгиев, Атанасов (60-Йорданов), Близнаков, Димитров.