Марица победи с 2:4 Атлетик (Куклен) в мач от първия кръг на областния етап в турнира за Купата на АФЛ. Срещата се игра във вторник на стадиона в Куклен.
В 14-та минута Йордан Пейчинов изведе Стоян Пидев, който центрира с едно докосване на втора греда и Георги Георгиев откри резултата. В 19-та минута Пламен Табаков пусна хубав пас към Георги Георгиев. Той изведе Мартин Анастасов, който удвои. В 27-та минута домакините намалиха, но малко по-късно, в 35-та минута, Ерик Смилянов отбеляза нов гол за Марица, от дузпа, за която самият той бе съборен. Домакините отново намалиха, след грешка на маричани, като при този резултат завърши първата част.
През втората част, в 62-та минута, Ерик Смилянов бе изритан в наказателното поле на домакините, поради което се наложи да му се оказва лекарска помощ. Александър Праматаров изпълни добре отсъдената дузпа и реализира за 2:4. Резултатът се запази до края на мача. Така Марица спечели заслужено и продължава напред в турнира.
МАРИЦА: Горан Гръблев, Пламен Табаков, Йордан Пейчинов (Величко Величков), Атанас Савов, Красимир Иванов, Стоян Пидев (Даниел Спасов), Мартин Анастасов, Милен Танчев, Ерик Смилянов, Александър Праматаров (Запрян Запрянов), Георги Георгиев – капитан. Треньор: Борислав Караматев