Ветераните на “Марица” постигнаха втора поредна победа в груповата фаза на турнира “Antalya soccer cup 2018” в турския град Анталия. В четвъртък по обяд “жълто-сините” надвиха трудно състава на “Мерсин” с 2:1. Победата дойде трудно не толкова заради уменията на съперника, колкото заради пристрастното съдийство.
През първата част турците поведоха в резултата, а рефера изгони с червен картон Илия Галев, като отсъди и дузпа. С 10 човека маричани не се отказаха и дори организираха натиск. Веселин Тосев изравни, а когато мачът отиваше към своя край хубав пас на Шенол Шерифов изведе Тосев в добра позиция и той реализира за 2:1 довеждайки срещата до справедлив край.
В петък “Марица” играе последния си мач от груповата фаза на турнира срещу състава на “Батман”. Турнирът завършва в неделя.