Още в началните минути домакините натиснаха “виолетовите”. Първата интересна ситуация дойде в 5-ата минута, когато Анте Аралица излезе очи в очи с вратаря на гостите, но страничният съдия отсъди засада, но пък преди това и нападателят не успя да преодолее вратаря. Три минути по-късно хърватинът стреля от дистанция, но Христо Иванов се намеси успешно.

В 21-ата минута пред Бирсент Карагарен се отвори коридор, а капитанът на “смърфовете” го използва, след което стреля, но вратарят на Етър се справи със ситуацията.

В 37-ата минута Карагарен центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където най-съобразителeн се оказа Стивън Езе, който засече с крак подаването на крилото, но гредата спаси отбора на Красимир Балъков.

В 53-ата минута Анте Аралица напредна мощно отдясно. Димо Атанасов понечи да го блокира, като играчът на домакините падна в наказателното поле, след което разпери ръце в знак на протест, но главният съдия даде категоричен знак играта да продължи. На повторенията се видя, че Аралица бе повален, след като бе дръпнат за фланелката!

В 62-ата минута “смърфовете” бяха много близо до първия гол. Бирсент Карагарен центрира перфектно в наказателното поле към Аралица, който от идеална позиция прати топката над вратата.

В 76-ата минута резервата Аласана Мане центира от фаул към Артьом Артюнин, който получи шанс да шутира, но право в тялото на бранител на Локомотив. Десет минути преди края Даниел Младенов стреля много добре от пряк свободен удар, но кълбото мина на сантиметри от целта.

В 83’Буна вкара, но попадението не бе зачетено заради маркирана засада, което вбеси зрителите по трибуните!

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ЕТЪР 0:0

Стартови състави:

ЛОКО (ПЛОВДИВ): 71. Луков, 50. Томашевич, 6. Езе, 5. А. Георгиев, 20. Петрович, 29. Я. Ангелов, 34. Банович, 9. Карагарен, 14. Д. Илиев, 91. Буна, 77. Аралица
Ст. треньор: Бруно Акрапович

ЕТЪР: 1. Х. Иванов, 21. В. Василев, 3. Артюнин, 30. Атанасов, 5. Сърмов, 22. Колев, 88. Боджадж, 16. Гълъбов, 11. Младенов, 92. Почански, 8. Руменов
Ст. треньор: Красимир Балъков