“Марица” постигна ценна победа при гостуването си на “Борислав”, на градския стадион в Първомай. Срещата бе сочена за най-интересната от програмата на 7-ми кръг в Трета лига – Югоизточна група. “Жълто-сините” надиграха своя противник и стигна заслужено до успеха, а двубоя бе нервен.

Организацията на двубоя не бе на особено добро ниво и се налагаше футболистите на двата отбора да гонят и търсят топката, когато тя напуснеше игралното поле.
Илия Николов отново показа вещина на вратата на “Марица”, когато това се налагаше, снимка: ПФК Марица 1921
През първата част момчетата водени от треньора Борислав Караматев владееха повече топката и играха офанзивно, а домакините се защитаваха добре. При една тяхна атака главният рефер Иванов отсъди дузпа. След рикошет защитник на “Марица” посегна с крак да избие топката, но удари и играч на домакините. Илия Николов с вещина спаси удара от бялата точка. В ответната атака футболист на първомайския тим игра посрещна ръка в наказателното си поле диагонален удар към вратата му, но Иванов странно защо не отсъди нищо. Гостите от Пловдив имаха десетина удара през първото полувреме по посока на вратата на “Борислав”, но така и до гол не се стигна и резултатът се запази 0:0.
Втората част не се различаваше от първата. “Марица” владееше повече топката и бе по-офанзивният тим. В 57-та минута Тодор Тимонов центрира от корнер и Николай Димитров с глава откри резултата в полза на “жълто-сините”. След гола домакините се опитаха да променят статуквото, но не стигнаха до сериозни голови положения. Голът обаче ги изнерви и те заиграха доста грубо. На няколко пъти Йордан Пейчинов и други играчи на пловдивчани бяха подложени на грубиянски изяви от страна на домакините. Играта се накъса и изнерви. След гола публиката също не се държа на ниво. В крайна сметка резултатът се запази въпреки голямото продължение и “Марица” заслужено спечели, като отново не допусна гол вече в седми пореден шампионатен мач.
“Марица” заема втората позиция в класирането със 17 точки, на точка зад “Нефтохимик”. Следващата седмица “Марица” приема именно лидера във временното класиране “Нефтохимик” в супер дербито от 8 кръг. Срещата е 29 септември, събота, от 17 часа, на стадион “Марица” в Пловдив.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов (Мартин Анастасов), Николай Димитров, Джунейт Узунов, Йордан Пейчинов, Костадин Дяков – капитан, Тодор Тимонов, Христо Янчев, Георги Георгиев (Пламен Табаков), Лъчезар Ангелов (Милен Танчев), Запрян Запрянов. Треньор: Борислав Караматев

6. Созопол (Созопол)                   6    4   0   2   15:9    12
 7. Миньор (Раднево)                    7    3   2   2    9:7    11
 8. Хасково 1957 (Хасково)              7    3   2   2    8:8    11
 9. Атлетик (Куклен)                    6    3   1   2   12:8    10
10. Димитровград 1947 (Димитровград)    7    3   1   3    8:8    10
11. Розова долина (Казанлък)            6    2   1   3    5:7     7
12. Садово (Садово)                     7    2   1   4    5:13    7
13. Карнобат (Карнобат)                 7    2   0   5    7:16    6
14. Сокол (Марково)                     7    1   2   4    5:13    5
15. Левски (Карлово)                    6    1   2   3    3:12    5