Спартак записа втора разгромна победа в първенството на Б областна група- запад. Гладиаторите се наложиха с 5:0 като гости на Лидер Ягодово.

Пловдивчани си осигуриха комфортен аванс още преди почивката. В 15′ Петко Фанев откри резултата, а в 27′ Любомир Цеков направи резултата 2:0.

През втората част спартаклии добавиха още два гола на сметката си. В 64′ Любо Цеков вкара за 3:0, а в 72′ оформи своя хеттрик.

В 86′ отново Цеков покачи резултата до 5:0 и даде своята заявка за голмайстор, след като вече има в актива си 7 гола.

Идната неделя, 23 септември, Спартак се завръща на стадион “Тодор Диев” за първото си домакинство на Спортинг- Бенковски.

Съставът на Спартак: Костадин Велков, Кирил Нушев (Атанас Бучов), Михаел Пърчев, Николай Христозов, Христос Доков, Рангел Костурски, Данис Хасан (Мартин Симеонов), Веселин Тонев (Костадин Калинов), Любомир Цеков, Петко Фанев (Мануел Костов), Митко Илиев (Кристиан Кодуков)