Локо Пд спечели трето поредно дерби от началото на сезона, след като загуби на старта му от ЦСКА-София. След като надделяха с по 1:0 над Лудогорец и Ботев като гости, дойде време и за звучна победа на Лаута. Тази вечер черно-белите взеха скалпа на Левски София, отново с резултат 1:0. Голът на победата отбеляза Анте Аралица в 14-тата минута, когато реализира след центриране на Умарбаев.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на трагично загиналите четирима футболисти на Павликени преди няколко дни.

Още в третата минута Белмонт и Буна получиха жълти картони, а в 6-ата минута Буш стреля лошо с глава. Домакините имаха претенции за дузпа в 13-ата минута, след като Аралица стреля, а топката рикошира в прибраната ръка на Ейолфсон. При последвалата атака Аралица матира Полачек, който не се намеси добре. Умбарлаев центрира отдясно, а таранът надскочи Тиам и стреля с глава, вратарят на гостите пък изби топката във вратата си. “Смърфовете” направиха принудителна смяна в 24-ата минута, когато Димитър Илиев замени контузилия се Банович.

Бранителят Езе стреля опасно с глава в 36-ата минута, но също така извърши нарушение, което беше маркирано от Станислав Тодоров. В 40-ата минута Мариани центрира от фаул, Ейолфсон се размина с топката, а Луков боксира.

“Сините” натиснаха след почивката, като удар на Цветкович беше избит от защитник на Локо Пд. Тиам също пробва изстрел, който беше париран от бранител. Ейолфсон беше близо до изравнителен гол с глава, но топката излезе покрай лявата греда. Треньорът на “смърфовете” Бруно Акрапович трябваше да направи втора принудителна смяна, след като Парвизджон Умарбаев също се контузи. На негово място влезе Елтон, а Мартин Луков спря опасна атака на столичани. В 67-ата минута Богдан Вашчук дебютира за Левски, заменяйки Белмонт. Естонецът още с първото си докосване беше близо до голово подаване, но ударът на Обератн беше избит пред вратата на “черно-белите”.

Треньорът на домакините Бруно Акрапович пък бе направил три промени сред титулярите от равенството 0:0 с Ботев (Враца). Асен Георгиев замени Димитър Везалов, докато Вилим Посинкович и Димитър Илиев бяха заменени от Парвизджон Умарбаев и Игор Банович.

С победата си черно-белите се изкачиха на 5-о място във временното класиране.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Аралица (14)

ЛОКО: Мартин Луков, Милош Петрович, Асен Георгиев, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Игор Банович, Янко Ангелов, Парвизджон Умарбаев, Абделхаким Буна, Бирсент Карагерен, Анте Аралица

ЛЕВСКИ: Мартин Полачек, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Аймен Белаид, Иван Горанов, Антони Белмонт, Кали Тиам, Жерсон Кабрал, Давиде Мариани, Габриел Обертан, Сержиу Буш

Стадион: “Локомотив”, Пловдив
Съдия: Станислав Тодоров
Начало: 20:00 часа