Славия и Ботев не се победих в постен мач, завършил при резултат 0:0.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите през седмицата в катастрофа четирима футболисти на Павликени.

Първата по-интересна ситуация бе в 12-ата минута. Тогава новото попълнение на Славия Ашковски нахлу в наказателното поле, Кристиян Димитров го задържа леко за гащетата, след което се хвърли на шпагат. Македонецът падна, но реферът Никола Попов прецени, че съприкосновението е твърде леко и не посочи бялата точка.

В 34-ата минута Ботев създаде първото голово положение в двубоя. Стивън Петков отне топката от бранител в бяло и подаде към Афонсо. Той преодоля Сашо Александров и пусна по земя към Диого, но последният не уцели добре топката и тя излезе в аут след шут от 5-6 метра.

С това се изчерпаха малко по-интересните неща за първата част.

В 52-ата минута дойде и първият точен удар по посока на една от двете врати. Отправи го Йордан Минев, но шутът на бранителя бе твърде слаб и по никакъв начин не затрудни Петков. Славия отговори в 70-ата минута с първата си реална голова атака. Карабельов намери Милчо Ангелов на границата на наказателното поле, нападателят стреля отлично с десния крак, но фалцовият му шут нацели сглобката на горния ляв ъгъл. Секунди по-късно Ангелов отново бе близо до попадение, но сантиметри не му достигнаха да вкара с глава.

Ботев отговори с контраатака в 73-ата минута, която завърши с неточен шут на Неделев.

СЛАВИЯ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0

СЛАВИЯ: 1. Петков, 55. Христов, 38. Гамаков, 25. Александров, 37. Ашковски, 19. Велковски, 35. Йомов, 10. Карабельов, 7. Ангелов, 8. Шоколаров, 33. Иванов

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 28. Филипов, 5. Димитров, 6. Ничев, 23. Минев, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 8. Неделев, 9. Диого, 93. Афонсо, 20. Петков

Стадион: “Васил Левски”, София
Съдия: Никола Попов

41 КОМЕНТАРИ

1. 8
    8

ЖЪЛТА трагедия, яжте черно бели ЛАЙНА,белким тогава ще ви се затворят миризливите ЧОВКИ.

2. 7
    5

Пичаги ний стрямалий сме горди с нашите момчета и бат Стоян канара е организирал парти в културния дом……..заповядайте ще има мента и мастика на корем.

3. 7
    2

По класния…..не ставай за смях…и двата отбора са еднакво слаби..

4. 19
    4

Истината е, че в пореден мач играхме трагично! Вярно че майче пак се бяхме разбрали с бат Венци, ама много зле си изглеждаме по принцип. Победите над Бистрица и Верея мен не ме радват. Нямаме спечелен един важен мач ! Неделев от слаб по-слаб! Не знам, защо не го продадохме тва момче? Със сигурност би било за добро. Тоя Кампос не става и за Б група. Стивън, Балтанов, Шопов, нищо от това което могат. Белия очевидно си испя песента и е време да се маха! Пенчев е време да се връща! В момента Ботев е един посредствен отбор, който за жалост вече с основание е свързван и с тото игри!? Срам! Боли, но истината трябва да се казва.

• 6
      6

Вие няма начин да не се разберете с някой!Затова и онзи грозния го докарахте зареждане на мачове!

• 6
      1

Заради уговорен мач от ръковдството или основния спонсор да гониш треньор няма смисъл. За съжаление втори пореден сезон от както се намъкнаха разни букмейкъри да са основни спонсори на ВСИЧКИ отбори и на самата лига и резултатите на всички са едни такива – хем изненадващи, хем предсказуеми. И двата отбора не играха нищо от това, което могат и то видимо нарочно. А буферите няма и те какво да се радват, защото и техния резултат е по същия параграф. Съвсем да те откажат да гледаш това първенство – преди поне се купуваха съдии и имаше на кой да се ядосваш, ами сега…

5. 10
    5

Белина,Орачев си е подал оставката и е напуснал Дунав,с достойнство!А ти кога?????

• 1
      2

Когато изчукам майка ти!! Мекере на Палийски крадеца и интриганта и на измислени легенди като мишока Бакалов и Сие!! Или си просто буфер?! Все едно! Да ти го начукам нещастнико!!

• Ренде курво недоебана,майка ти да еба насран циганин.Ходи се шибай наркоман и повече не се изказвай ако не искаш шамари.Разбра ли помак?

• Ей Рендосан педераст бий си дозата и ходи задоволявай цигани в махалата,като майка си.Мизерна мастия.

6. 19
    1

ВЯЛ, МОЛЯ ТЕ, НЕ ПУСКАЙ НИКОГА ПОВЕЧЕ ДИОГО, ДОРИ И КАТО РЕЗЕРВА, КОЛКО ОЩЕ ТРЯБВА ДА НИ МЪЧИШ С НЕГО!!! БАСТА!!!!!!! И КАЖИ НА ТОШКО ДА СПРЕ ДА СЕ ЛАКОМИ, ЗА ПО-ГОЛЯМА ЗВЕЗДА ОТ НЕЙМАР СЕ ПОМИСЛИ!!! КОЛКО МАЧА ТОШКО ПРОВАЛИ, ЗАЩОТО ВМЕСТО ДА ПОДАДЕ, ОТПРАВЯШЕ ВЯЛИТЕ СИ УДАРИ (ПОДАВАНИЯ) КЪМ ВРАТАРЯ! ААААААААААААААА!!!

• 13
      7

той ако Тошко беше играч, сега нямаше да е при нас на село…
      са сетите

7. 10
    6

братско порно между два сестренски тото отбора

8. 19
    14

Новия при буферите играл за втория отбор на Дортмунд, а нашия Тошко носил топките в четвъртия на Майнц /защото нямат пети/