Отборът на “Марица” победи с 2:0 гостуващия тим на “Садово” в мач от 6-ти кръг от първенството на Трета лига – Югоизточна група, игран в съботаната вечер на стадиона край захарната фабрика. Всеки присъствал на стадиона можеше да се снабди с актуален календар на “жълто-сините” от кафенето на стадиона, което отново работи.
Преди началото на срещата всички на стадиона отдадоха почит с минута мълчание към четиримата футболисти на “Павликени”, които загинаха след тежък пътен инцидент.
“Марица” не игра в оптимален състав по различни причини. Домакините започнаха добре двубоя и поведе още в 3-та минута, когато направилия много добър мач Георги Георгиев получи топката между двама защитници, на около 10 метра пред голлинията и хладнокръвно реализира. В 7-та минута отново Георгиев удвои от добра позиция. Пак Георгиев, но този път с глава, можеше да направи резултата класически в 13-та минута, но топката премина на сантиметри над напречната греда. Пет минути по-късно Величко Величков засече центриране, но вратаря на гостите Стоян Здравков със мъка спаси. В 25-та минута Даниел Спасов излезе срещу вратаря, но не успя да реализира. До края на полувремето Тодор Тимонов на два пъти обстрелваше вратата на Здравков, но и двата пъти топката премина опасно близо покрай вратата. Гостите от “Садово” не успяха да застрашат сериозно вратата на Илия Николов през тази първа част.
На полувремето бе поздравен детския отбор на “Марица”, набор 2009, с треньор Иван Михайлов, който спечели вторитят турнир “Сава Савов”, провеждащ се в Харманли. Първото изданеие на турнира, миналата година, отново бе спечелено от маричани.
През второто полувреме “жълто-сините” се отпуснаха и видимо намалиха оборотите, като бяха разконцентрирани в определени ситуации. В игра влязоха младите състезатели Милен Танчев, Александър Праматаров и Йордан Пейчинов за сметка на по-опитни играчи. По-ниското темпо на домакините даде възможност на гостите да погледнат по-смело към вратата на Илия Николов. В 55-та минута Никола Николов стреля с глава покрай вратата на “Марица”, а в 61-та Емил Аргиров също бе неточен. В 73-та минута Александър Праматаров стреля неточно, а малко по-късно Георги Георгиев от пряк свободен удар прати топката на около 30 сантиметра над вратата. В 87-та минута Георгиев напредна и пусна пас към Мартин Анастасов, но паса бе пресечен от вратаря Здравков пред погледа на Анастасов. В последната минута Емил Аргиров от добра позиция не успя да нанесе удар след извеждащо подаване, а в продължението на мача един от най-активните в мача Георги Георгиев стреля високо след добро подаване на Джунейт Узунов.

Така “Марица” записа резонна победа над тима на “Садово” и заема 3-то място във временното класиране с 14 точки, колкото има и втория “Загорец”. Лидер е “Нефтохимик” с 15 точки. “Садово” е 12-ти с 6 точки. Маричани нямат допуснат гол във вратата си вече 540 игрови минути. В следващия кръг, на 22-ри септември, “Марица” гостува на “Борислав” в Първомай, а срещата е отново от 17 часа. По същото време “Садово” приема “Хасково-1957”.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Пламен Табаков, Величко Величков, Джунейт Узунов, Костадин Дяков – капитан, Мартин Анастасов, Лъчезар Ангелов (Милен Танчев), Тодор Тимонов (Александър Праматаров), Запрян Запрянов (Йордан Пейчинов), Георги Георгиев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Николай Димитров, Христо Янчев, Айкут Янъков. Ст.треньор: Борислав Караматев

САДОВО: Стоян Здравков, Стефан Харов, Димитър Ямалиев, Георги Бъчваров, Атанас Зангаров – капитан, Никола Николов, Петьо Димитров (Августин Занчев), Венцислав Изевков, Иван Ицов (Николай Коев), Стоян Грънчрски, Емил Аргиров. РЕЗЕРВИ: Стефан Стойчев, Пламен Занчев, Даниел Божков. Ст.треньор: Даниел Божков

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Димитър Ямалиев и Николай Коев – “Садово”; Мартин Анастасов – “Марица”.

Съдийски състав: ГС: Тодор Тодоров, АС:Иван Копчев и Екатерина Маринова, 4-ти съдия: Димитър Петков, Делегат: Здравко Караджов – всички от Пловдив

8. Атлетик (Куклен)                    5    3   0   2   11:7     9
 9. Миньор (Раднево)                    6    2   2   2    6:5     8
10. Хасково 1957 (Хасково)              5    2   1   2    5:8     7
11. Карнобат (Карнобат)                 6    2   0   4    5:11    6
12. Садово (Садово)                     6    2   0   4    5:13    6
13. Левски (Карлово)                    6    1   2   3    3:12    5
14. Розова долина (Казанлък)            4    1   1   2    4:4     4
15. Сокол (Марково)                     6    1   1   4    4:12    4