“Борислав” (Първомай) надви устремения към завръщане във Втора лига тим на “Созопол” в домакинството си от 5 кръг на първенството в Трета лига. Срещата на стадиона в Първомай се разви добре за домакините, които надиграха тактически своя противник, който цял мач еднообразно се опитвашще да достигне до гол, но атаките им почти винаги бяха разгадавани от първомайските футболисти, които на всичкото отгоре играха и с човек по-малко доста време, след получен червен картон. В 22-та минута Динко Митрев се разходи покрай защитата на гостите, с двоен пас асистира на Ангел Здравчев, който от точката на дузпата изведе домакините напред в резултата. След като поведе в резултата тима на “Борислав” се опита повече да мисли за защитния вал и с изключение на няколко удара от средна и далечна дистанция, както и няколко неточни такива отблизо, пред домакинската врата не се случи нищо интересно.

Смолянският съдия щедро раздаваше картони на сметката на домакините и често отсъждаше фалове в изгодни за гостите позиции. С оглед на случващото се пък първомайци започнаха да бавят играта и да се опитват да рушат и без това безидейните атаки на гостите, като дебнеха своя момент. Той дойде току след подновяването на играта. В 52-та минута гостите допуснаха нов лек гол във вратата на  Свилен Нотев. Валентин Добревски, който е син е на бившия играч на Ботев Гено Добревски довкара на празна врата след пас на Георги Стойнов. В 55-та минута домакините останаха с човек по-малко, Здравчев бе изгонен за втори жълт и съответно червен картон. Той извърши нарушение срещу играч на гостите малко пред наказателното поле. От тук до края, съвсем логично, домакините пазеха преднината си, а гостите се лутаха търсейки начин да стигнат някак до вратата на домакините, но им липсваха идеите. Освен това вратаря на домакините направо ги отчая, след като спаси всичко, което можеше да се спаси. Резервата Стефан Стойнов реализира почетното попадение за гостите в края на мача, след като получи пас и останал на празна врата не сгреши. В края на мача гостите можеха и да изравнят. Стойнов с мощен изстрел пробва рефлекса на вратаря на домакините, който за пореден път се справи. При добавката от няколко метра, Юлий Шекеров нацели горната греда. Накрая и вратаря на гостите се включи в атаките, но но така или иначе гостите не стигнаха дори и до равенство, а победата остана за “Борислав”, който дели 2-3 място с 12 точки, на 3 зад лидера “Нефтохимик”.

10. Садово (Садово)                     5    2   0   3    5:11    6
11. Миньор (Раднево)                    5    1   2   2    3:5     5
12. Розова долина (Казанлък)            4    1   1   2    4:4     4
13. Асеновец 2005 (Асеновград)          5    1   1   3    5:9     4
14. Сокол (Марково)                     5    1   1   3    4:9     4
15. Карнобат (Карнобат)                 4    1   0   3    3:8     3