Локомотив не успя да победи Ботев Враца като гост. Срещата се игра в Монтана на стадион ”Огоста” и завърши при резултат 0:0. Черно-белите не можаха да разчитат на част от основните си футболисти. Елитон Торета, Игор Банович и Симеон Райков определено липсваха на Локомотив и това го показва и резултатът в срещата.

Новият национал Мартин Луков бе под рамката на вратата за Локомотив, а пред него действаха – Петрович, Димитър Везалов, Езе и Томашевич. Ангелов, Буна, Посинкович и Карагарен са халфовете, докато Димитър Илиев игра зад Аралица.

Сантиметри разминаха Анте Аралица от гол в 6-ата минута. Нападателят се откъсна от защитата на домакините, след което стреля с левия крак, но диагоналният му удар мина покрай лявата греда на Костов.

В 16-ата минута Карагерен пропусна с глава да отбележи за Локомотив.

В 25-ата минута Луков изби удар от фаул на Петър Атанасов.

Валери Домовчийски се контузи и беше заменен от Иван Колев в 35-ата минута. В следващите минути Стоев и Атанасов имаха добри възможности, но първо защитник, а после и Луков спряха домакините.

Неприятна контузия получи и Димитър Везалов, който излезе пренудително в края на първото полувреме.

В 56-ата минута след добър пробив на Карагарен последва удар, който не успя да затрудни стража на Ботев Враца

В 62-ата минута удар на Посинкович бе избит в корнер от Красимир Костов.

Локомотив е с актив от 10 точки и заема временното 7-мо място в класирането на Първа лига.