Ботев Пловдив се справи с Монтана и циколана “Бруно” в Коматево. Под непрестанен дъжд и светкавици канарчетата постигнаха победа с 2:0 в третия кръг от Елитната до 19 години. Попаденията за жълто-черните вкараха Благовест Данчев през първото от дузпа и Иван Василев с глава през втората част. Въпреки лошото време заради бушувашия над Пловдив циклон, кръстен “Бруно”, GlasTV успя да излъчи НА ЖИВО цялата среща.

Гостите от Монтана се ориентираха по-добре в създалата се ситуация и в първите минути контролираха случващото се. “Сините” на три пъти имаха великолепни възможности да открият резултата, но вратарят на “канарчетата” Стелиан Ангелов се отчете с прекрасни изяви, две от които бяха на нападатели останали сами срещу него. С течение на времето момчетата на Стефан Стоянов се приспособиха към терена и на свой ред взеха инициативата. В 40-ата минута ботевистите можеха да стигнат до комичен гол, след като защитник се опита да върне към вратаря си, а топката се насочи към опразнената врата, но спря в локва точно пред голлинията. В последната минута на първата част Благовест Данчев бе фаулиран в наказателното поле на гостите и съдията отсъди дузпа за пловдивчани. Зад топката застана именно Данчев и въпреки намесата на вратаря кълбото влетя във вратата за 1:0. След почивката “жълто-черните” доминираха тотално, но изпуснаха няколко добри положения пред вратата на Монтана. В 68-ата минута Благовест Данчев центрира отдясно, а Иван Василев с глава подпечата победата на “канарчетата”.

ПФК Ботев: 1 Стелиан Ангелов – ВРАТАР, 5 Димитър Аврамов, 18 Станислав Работов, 4 Васил Пунарджиев, 8 Евгени Димитров, 21 Димитър Тонев, 16 Димитър Пройчев, 15 Габриел Земярски – КАПИТАН, 10 Станислав Шопов, 9 Иван Василев, 7 Благовест Данчев
Резерви: 84 Марио Усков – ВРАТАР, 6 Димитър Балинов, 3 Тодор Петков, 2 Николай Иванов, 14 Ангел Челебиев, 11 Кристиан Добрев, 19 Алкан Местанджиков

Треньор: Стефан Стоянов

ПФК Монтана: 79 Юлиян Весков – ВРАТАР, 19 Мирослав Янчев, 6 Деян Детелинов, 5 Костадин Илиев, 4 Еманоил Каменов – КАПИТАН, 23 Борислав Бренишки, 22 Стефан Каменов, 18 Никола Николов, 10 Пиер Пиеров, 15 Мартин Димитров, 17 Стоян Терзиев
Резерви: 11 Денис Димитров, 8 Петьо Петков, 7 Кристиан Апостолов, 20 Любомир Веселов, 14 Симеон Ваньов, 1 Светослав Младенов, 3 Стоян Петров

Треньор: Дилян Иванов