Ботев Пловдив отстъпи с 1:2 на Марица в контрола, играна в на помощния терен на базата в Коматево.

Николай Киров заложи на състав изпълнен с юноши, като представителите от първия тим бяха Антонио Вутов, Диого Кампос, Иван Чворович и новото попълнение Джонатан Перейра.

До почивката след равностойна игра два тима си размениха по един гол. Марица откри в средата на частта след центриране от корнер на Тодор Тимонов и засичане с глава на Николай Димитров. Малко преди края на полувремето Ботев изравни. Антонио Вутов се възползва от грешни върната топка към вратаря и вкара за 1:1.

След паузата жълто-черните заиграха само с юноши и бяха водени от треньора на тима до 19 години Стефан Стоянов. Кършиякалии също използва повече юноши през второто полувреме. Голът на победата за маричани вкара Георги Георгиев.