“Марица” постигна трета поредна победа и втори шампионатен успех, след като в двубой от 2-ри кръг на Трета лига – Югоизточна група победи с класическото 3:0 гостуващия тим на “Хасково-1957”. Серещата се игра в съботната вечер на стадион “Марица” и мина под превъзходството на пловдивския отбор. През седмицата пловдивчани победиха и “Сокол” (Марково) с 1:3 в мач от турнира за “Купата на България”, а преди седмица спечелиха с 1:0 срещу “Миньор” (Раднево) на старта на първенството.
Възпитаниците на Борислав Караматев изиграха добър мач, бяха по-активни и креативни и създадоха не малко положения, като вкрайна сметка заслужено стигнаха до успеха.
През първата част “жълто-сините” контролираха играта и бяха по-активни, създавайки повече опасности пред противниковата врата. Гостите също имаха 3 доста опасни положения. Срещата стартира с няколко неточни удари по посока хасковската врата и един в обратна посока. В 17-та минута удар на Айкут Янъков срещна страничната греда. В 22-та минута Ерай Салиф от гоститестреля опасно, но вратарят Илия Николов се справи. В 27-та минута Янъков проби по фланга и пусна топката успоредно на голлинията, на около половин метър пред нея, но там нямаше кой да засече. В 35-та минута отново Янъков заходи хитро и стреля, но топката премина малко над напречната греда. Малко след това Запрян Запрянов също среля неточно. В последната минута на полувремето Андрей Атанасов стреля много опасно, но стражът на “Марица” Илия Николов спаси.
Второто полувреме започна с твърде неточен удар на току-що влезлият в игра за гостите Сеид Сеид. Три минути по-късно Величко Величков можеше да открие с глава, след центриране от корнер, но топката премина на сантиметри от страничния стълб. В ответната атака се стигна до меле пред Илия Николов, но той се справи, макар и паднал, а и бе отсъдена засада. Маричани продължаваха да организират по-стойностните атакаи и да бъдат по-активни, търсейки попадение. В 51-та минута Атанас Савов тръгна на скорост по фланга и пусна пас към Айкут Янъков, който центрира чудесно за Георги Георгиев. Нападателят не сгреши с глава от няколко метра и откри резултата в полза на “Марица”. Голът стаписа гостите и в 55-та минута те допуснаха нов.
Лъчезар Ангелов видя недобре пласиралия се страж на “Хасково-1957” и стреля от около 25 метра, опъвайки мрежата зад Димитър Стамболийски – 2:0. Шест минути по-късно Запрян Запрянов овладя и напредна очи в очи срещу Стамболийски и вкара, но бе отсъдена засада. В 66-та минута Андрей Атанасов стреля неточно от пряк-свободен удар. В 68-та минута след центриране и разбъркване пред Стамболийски нападателят Георги Георгиев стреля от близо, но защитник изби от голлинията, последва странична ножица на направилия чудесен мач днес Айкут Янъков, който записа отново името си сред голмайсторите, отбелязвайки това красиво попадение. Десет минути преди края на мача пак Янъков стреля, но в аут. Влезлият през второто полувреме Мартин Анастасов също стреля в аут малко по-късно. Анастасов се влкючи много добре в мача и на няколко пъти извеждаше свои съотборници в добри позиции. В 86-та минута отново Айкут Янъков напредна по фланга, навлезе в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, но топката излезе на сантиметри встрани от целта. До края срещата се доиграваше и не се случи нищо интересно.

Така “Марица” записа втора победа в първенството и излезе начело в класирането, заедно със състава на “Нефтохимик”. Двата тима имат по 6 точки и голова разлика 4:0. Още два отбора също имат по 6 точки. В следващия кръг на възпитаниците на Борислав Караматев им предстои тежко гостуване на “Загорец”. Срещата е след седмица, на стадиона в Нова Загора.

МАРИЦА – ХАСКОВО-1957…….3:0 (1:0 Георги Георгиев 51’; 2:0 Лъчезар Ангелов 55’; 3:0 Айкут Янъков 68’)

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Величко Величков, Николай Димитров, Атанас Савов, Костадин Дяков – капитан (Милен Танчев), Христо Янчев, Лъчезар Ангелов (Тодор Тимонов), Запрян Запрянов, Айкут Янъков, Георги Георгиев (Мартин Анастасов). Резерви: Горан Гръблев, Йордан Пейчинов, Джунейт Узунов, Красимир Иванов, Милен Танчев. Ст.треньор: Борислав Караматев

ХАСКОВО-1957: Димитър Стамболийски, Ради Стайков, Дамян Чаушев, Георги Неделчев, Талиб Мустафа, Цанко Чаушев (Сеид Сеид), Петър Нолев, Ерай Салиф, Ален Иванов (Емрах Юсуф), Стефан Русев (Михаил Димитров), Андрей Атанасов. Резерви: Ферди Мустафа, Мерт Мюмюн, Нелиян Чакъров. Ст.треньор: Емил Ангелов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Айкут Янъков, Христо Дяков – “Марица”; Андрей Атанасов – “Хасково-1957”.

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Николай Вачев, АС: Младен Вълчев, АС: Иван Жечев – Бургас; 4-ти съдия: Теодора Славчева – Пловдив; Делегат:Борис Ганев – Бургас

9. Созопол (Созопол)                   2    1   0   1    4:4     3
10. Миньор (Раднево)                    2    1   0   1    1:1     3
11. Хасково 1957 (Хасково)              2    1   0   1    2:4     3
12. Карнобат (Карнобат)                 2    1   0   1    3:3     3
13. Свиленград 1921 (Свиленград)        2    0   1   1    0:1     1
14. Левски (Карлово)                    2    0   1   1    0:6     1
15. Асеновец 2005 (Асеновград)          2    0   1   1    4:6     1