“Садово” загуби с 2:0 гостуването си на “Карнобат” и записа втора шампионатна загуба. Садовци показаха в този мач характер и добра игра, но нямаха шанса да отбележат. Срещата на Градския стадион в Карнобат започна с едоминутно мълчание, в която бе отдадена почит към паметта на загиналият пожарникар в пловдивско.

Новото попълнение в редиците на „Карнобат“ Габриел Диманов донесе трите точки при победата на своя отбор, като вкара и двата гола при успеха с 2:0 пред погледите на близо 500 зрители на Градския стадион в Карнобат.

Диманов вкара още в 1-вата минута, буквално от съблекалните, когато вдигна на крак феновете по трибуните. Първо Стойко Колев шутира, но стражът на гостите Стоян Здравков изби топката, която при настаналата суматоха попадна в Габриел Диманов, който бе най-съобразителен и търколи топката във вратата на гостите.

Вторият гол падна в 64-та минута, когато при индивидуален рейд Габриел Диманов остана очи в очи със Здравков, стреля, стражът изби, но състезателят на „Карнобат“ с глава изпрати топката за втори път във вратата на „Садово“.

Особено след първото попадение карнобатлии имаха поне 4-5 страхотни положения за гол, които обаче играчите в червено-черно не успяха да реализират. Гостите от „Садово“ оказаха силен отпор, като имаха своите моменти в атака, на отправяне на коварни удари, които или бяха хващани от Роман Васенев, или профучаваха край вратата.

В крайна сметка се получи един оспорван двубой, в който, след първия гол, се играеше до ново попадение, което да очертае пътят към успеха на един от двата отбора.

Късметът и упоритостта на момчетата на Георги Калоянов дадоха резултат, като победата след този мач бе в тяхна полза.

9. Созопол (Созопол)                   2    1   0   1    4:4     3
10. Миньор (Раднево)                    2    1   0   1    1:1     3
11. Хасково 1957 (Хасково)              2    1   0   1    2:4     3
12. Карнобат (Карнобат)                 2    1   0   1    3:3     3
13. Свиленград 1921 (Свиленград)        2    0   1   1    0:1     1
14. Левски (Карлово)                    2    0   1   1    0:6     1
15. Асеновец 2005 (Асеновград)          2    0   1   1    4:6     1