Home Без категория ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Локо вкара, но разяри Ботев за 4:1 в Коматево!...

ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Локо вкара, но разяри Ботев за 4:1 в Коматево! (СНИМКИ/ВИДЕО)

1014
    11

Ботев разби с 4:1 Локомотив и спечели пловдивското дерби при U19! Срещата бе част от първия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Впечатление направи, че по-голямата част то състава на “канaрчетата” бе съставен от играчи родени през 2001 година, а Слави Шопов, Станислав Роботов и стража Баданов дори през 2002. Родени през 2000-ата година в Ботев бяха само 3-ма грачи, двама от които се появиха като резерви през второто полувреме.

Двубоят започна с добра възможност за гол още в 3′, когато Димитър Тонев бе изведен сам срещу стража на “черно-белите”, но Хакан Хабиб бе по-бърз от нападателя и предотврати опасността. Три минути по-късно символичните гости успяха да отбележат гол. Октай Юсеин получи добро подаване в предни позиции и технично прехвърли Милко Баданов – 0:1. Радостта за Локо обаче бе кратка. В 8′ Иван Василев мушна топката между краката на вратаря на “смърфовете”, след като бе останал очи в очи срещу него.

В 22′ отново Василев имаше отличен шанс след пас на Тонев, но нападателят пропусна. Десет минути по-късно Слави Шопов преодоля трима в “черно-бяло” подаде на Василев, но деветката стреля над вратата. В оставащите минути до края на частта Ботев наниза три безответни гола. Първо Шопов и Крис Добрев комбинираха добре, като вторият завърши за 2:1. Последва опасна контра на “жълто-черните”, при която Слави Шопов нацели страничната греда, но Добрев бе на правилното място и добави. А в последната минута на полувремето Благо Данчев изведе Димитър Тонев и бързоногият играч направи резултата 4:1.

През втората част “канарчетата” отново имаха контрол над играта, но намалиха оборотите. В 55′ Слави Шопов имаше шанс след удар от пряк свободен да увеличи преднината, но топката профуча покрай страничния стълб. Десет минути по-късно десетката на Ботев копна топката към Крис Добрев, който излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе блокиран в последния момент от бранителя Стефан Тинков. В 72′ Добрев се откъсна отляво и извади на дузпата по земя за Димитър Тонев, нападателят обаче стреля над напречната греда. Малко преди края на срещата Локо се събуди и първо Васил Иванов можеше да намали след удар с левия крак, а 30 секунди по-късно Илиян Томов нацели страничната греда след силен шут от пеналта.

Състави:

Ботев Пд: 23 Милко Емилов Баданов – ВРАТАР, 5 Димитър Николаев Аврамов, 18 Станислав Славов Работов, 6 Димитър Благоев Балинов, 3 Тодор Мариянов Петков, 21 Димитър Димитров Тонев – КАПИТАН, 7 Благовест Божидаров Данчев, 16 Димитър Огнянов Пройчев,, 11 Кристиан Антонов Добрев, 10 Станислав Тихомиров Шопов, 9 Иван Костадинов Василев
    Резерви: 84 Марио Валентинов Усков – ВРАТАР, 15 Габриел Георгиев Земярски, 22 Атанас Ангелов Янков, 4 Васил Николаев Пунарджиев, 8 Евгени Димитров Димитров, 19 Емил Евгениев Колев, 14 Ангел Атанасов Челебиев

Локомотив Пд: 12 Хакан Ахмед Хабиб – ВРАТАР, 15 Васил Тодоров Иванов, 90 Даниел Красимиров Чаушев, 53 Иван Атанасов Караиванов, 7 Илиян Димитров Томов, 4 Мартин Красимиров Паскалев, 21 Октай Шенол Юсеин, 19 Петър Милков Шопов, 5 Стефан Димитров Тинков – КАПИТАН, 28 Стоимен Стоянов Тотков, 6 Уирис Густаво Де Оливейра

Резерви: 22 Даниел Михаилов Вълов – ВРАТАР, 66 Михаел Искренов Камберов, 8 Николай Георгиев Бельов, 77 Огнян Миленов Памуков, 27 Петко Димитров Пинджев, 10 Филип Пламенов Колев, 11 Цецо Иванов Главчев

Срещата на базата в Коматево имахте възжможността да наблюдавате НА ЖИВО в YouTube канала GlasTV.