Хебър записа разгромна победа с 6:1 над Сокол (Марково) в генералната си репетиция преди старта на новия сезон в Югозападната трета лига, който започва след седмица с домакински мач срещу Сливнишки герой.

Проверката срещу марковци се игра при топло време, а мачът от ложите наблюдава шефът на родните съдии Йордан Сталев. По време на 90-те минути пазарджиклии доминираха изцяло над своя съперник, който се отърва от двуцифрена загуба на стадион „Георги Бенковски”. До почивката Хебър дръпна с 2:0 в резултата след попадения на Димитър Юруков (28-ма) и Мартин Сечков (35-та). Преди това обаче нападението на Хебър се скъса да пропуска. Станимир Димитров нямаше ден и пропусна с лекота четири стопроцентови ситуации за откриване на резултата. Димитър Юруков също пропиля един отличен шанс. В началните 25 минути на мача и гредата веднъж покри гостите, а свиреп удар на Якуб Идризов профуча на сантиметри край вратата на Сокол.

След почивката за Хебър се развихри новото попълнение Георги Недялков. Юношата на Левски наниза хеттрик във вратата на противника, довеждайки резултата до 5:1 в рамките на 25 минути. При 3:0 за пазарджиклии Мариян Тонев отбеляза почетния гол за гостите от Пловдивско. Крайното 6:1 за хебърци секудни преди края на контролата фиксира другото ново попълнение в редиците на домакините Николай Хаджиниколов с удар от фаул и рикушет в стената, който направи вратаря на Сокол безпомощен.

Вчерашната проверка на Хебър с отбора от Марково беше последна на домашна сцена за пазарджиклии преди първия официален мач на отбора срещу Сливнишки герой в събота. В сряда хебърци ще гостуват на Ботев (Пловдив) в Коматево, но този мач ще бъде основно за да натрупат повече игрови минути най-новите летни попълнения, както и лекуващите доскоро контузии състезатели.

Хебър: Димитър Пангев, Мартин Сечков, Васил Геров, Иван Иванов, Цветан Павлов, Атанас Велев, Якуб Идризов, Димитър Юруков, Кирил Георгиев, Станимир Димитров, Стефан Лачов (Димитър Георгиев, Димитър Мичков, Николай Стоилков, Цветелин Тонев, Андриан Краев, Николай Хаджиниколов, Серафим Михайлов, Георги Недялков, Александър Александров).