“Марица” победи с 3:0 състава на “Асеновец” в последната си контрола преди старта на сезон 2018/2019 в Трета лига. Двубоят се игра в съботната вечер на стадион “Марица”, пред около 300 зрители.
Вчера на стадиона в квартал “Кършияка” бе отслужен молебен за здраве и успехи.
Преди двубоя днес, бяха представени всички футболисти, на които ще се разчита, треньорския щаб, както и новите екипи. Бяха представени и треньорите в ДЮШ на клуба. Ето и пълният списък за новия сезон:
  • ВРАТАРИ: Илия Николов – играещ треньор на вратарите, Горан Гръблев.
  • ЗАЩИТНИЦИ: Пламен Табаков, Атанас Савов (“Свиленград”), Юсуф Тарал (юноша), Йордан Пейчинов (юноша), Величко Величков (“Борислав” Първомай), Николай Димитров (“Борислав” Първомай), Джунейт Узунов (“Свиленград”).
  • ХАЛФОВЕ: Красимир Иванов – играещ пом.треньор (“Сокол” Марково), Костадин Дяков, Милен Танчев (юноша), Стоян Пидев (юноша), Мартин Анастасов (“Сокол” Марково), Лъчезар Ангелов (“Оборище”), Христо Янчев (“Борислав” Първомай), Даниел Спасов.
  • НАПАДАТЕЛИ: Георги Георгиев, Айкут Янъков (“Ахайки” Гърция), Ерик Смилянов (юноша), Иван Гендов (“Раковски 2011”), Запрян Запрянов (“Раковски 2011”), Тодор Тимонов (Евроколеж)
  • СТАРШИ треньор: Борислав Караматев
  • Жан Башев – рехабилитатор, Йордан Влашки – администратор
  • Димчо Беляков – директор ДЮШ; Динко Господинов, Кирил Андонов, Христо Фурджев, Иван Михайлов, Александър Николов – треньори в ДЮШ
“Марица”, сезон 2018/2019, снимка: ПФК Марица 1921 Пловдив
Срещата премина с превъзходство на “Марица”, а тимът изигра добър мач. Добре се включиха и юношите, които взеха участие в срещата. От групата отпаднаха контузените Иван Гендов и Юсуф Тарал. През пъвата част на няколко пъти обстрелваха вратата на стража на “Асеновец” Станимир Иванов, но неуспешно. Гостите имаха две по-интересни положения. В края на полувремето Айкут Янъков стреля технично от пряк свободен удар и откри резултата, промушвайки топката в ъгъла на противниковата врата. Малко след гола Янъков бе контузен от Иванов, след като се озова сам срещу стража.
Втората част премина изцяло под диктовката на “Марица”, а “жълто-сините” имаха 5-6 изгодни за гол ситуации. В 61-та минута Тодор Тимонов получи хубав пас от Даниел Спасов. Тимонов бе непокрит, фронтално срещу вратата и с мощен шут от границата на наказателното поле удвои. Само минута по-късно Тимонов реализира с рутина втория си гол в мача и направи резултата класически. До края на срещата Запрян Запрянов и отново Тимонов можеха да реализират. Гостите имаха 2-3 интересни атаки, но трудно достигаха до позиции за стрелба.
Така “Марица” записа победа в срещата при представянето си пред феновете. Идната събота – 11 август, “жълто-сините” приемат “Миньор” (Раднево), в мач от 1-ви кръг от стартиращото първенство в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят е от 18 часа, на стадион “Марица”.

Марица – Асеновец….3:0 (Айкут Янъков 38′; Тодор Тимонов 61′,62′)

МАРИЦА: Илия Николов, Николай Димитров, Величко Величков, Джунейт Узунов, Даниел Спасов, Костадин Дяков – капитан, Христо Янчев, Мартин Анастасов, Айкут Янъков, Запрян Запрянов, Георги Георгиев. (Горан Гръблев, Атанас Савов, Пламен Табаков, Йордан Пейчинов, Стоян Пидев, Красимир Иванов, Лъчезар Ангелов, Милен Танчев, Тодор Тимонов, Ерик Смилянов). Ст.треньор: Борислав Караматев

АСЕНОВЕЦ: Станимир Иванов, Румен Беков, Йордан Жаров, Венко Цинцаров, Иван Ангелов, Стоян Савков, Олджасай Алиев, Тодор Тодоров, Никола Колев, Ариф Ферадов, Мирослав Радев (Ариф Дурмуш, Борис Димитров, Марио Филипов, Георги Тименов, Октай Емир, Ерсин Садунов, Емир Мустафа, Халил Халил). Ст.треньор: Димитър Илиев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Стоян Савков, Никола Колев, Румен Беков (Асеновец); Николай Димитров, Даниел Спасов (Марица)