“Марица” загуби с 0:3 от амбицирания за завръшане във Втора лига “Оборище” в контрола, играна в сряда вечер на стадиона в Кършияка, видя репортер на PlovdivDerby.com. Пловдивчани не изиграха добър мач и имаха едва няколко ситуации. Каптиев  откри в 20′ с удар от малък ъгъл, а Георги Стефанов в 43′ засече остро центриране и удвои. През второто полувреме Тошкин в 58′ направи 0:3 на празна врата, след получен пас успоредно на голлинията. Най-чистото положение за маричани се откри пред Айкут Янъков, който след хубав пас навърза двама по фланга и навлизайки към вратата среля покрай вратаря Акалски, но защитник изчисти почти от голлинията. В самия край на мача вратаря на “Марица” през втората част Гръблев спаси сигурен гол. След удар отблизо топката се удари в гредата и стража изчисти от самата голлиния.

В събота е последната контрола на “Марица”, а тя ще бъде срещу “Асеновец”. Преди мача ще бъде представен официално и състава за новия сезон.

На 11-ти “Марица” посреща “Миньор” (Раднево) в мач от 1 кръг на Трета лига.

снимки: ПФК Марица 1921 Пловдив