“Атлетик” (Куклен) даде сериозен отпор, но загуби контролата си срещу “Нефтохимик”, играна в сряда. На стадиона в град Мъглиж „шейховете“ се наложиха над съперника си в Югоизточната Трета лига с 3:2. Проверката бе част от подготовката на двата тима за предстоящия сезон.

Първото полувреме премина под диктовката на Нефтохимик. „Шейховете“ създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Атлетик, които обаче не успяха да завършат. Първото попадение бе дело на Цветан Филипов, в 30-та минута. До почивката резултатът 1:0 се запази.

През втората част, в 50-та минута Стивън Славков удвои аванса на „шейховете“, след асистенция на Деян Христов. Бургаският тим и след почивката продължи да атакува и да пропуска положения, оставяйки възможност на Атлетик да се върне в играта. Отборът от Куклен игареше стабилно и навакса в резултата с два бързи гола. Десет минути преди последния съдийски сигнал Живко Комелов отбеляза с глава победния гол за Нефтохимик – 3:2.