Отборът на “Марица” загуби с 3:1 в контролна среща от тима на “Атлетик” (Куклен). Двубоят се игра в петък вечер, на тежък терен на стадиона в Куклен, като преди мача излезе буря, а освен дъжда валя и градушка.

Маричани започнаха с няколко юноши в състава си, предимно в отбранителната линия. Георги Георгиев откри за пловдивчани в 3-та минута с ефектен гол с пета, след хубав пас на Запрян Запрянов. “Жълто-сините” владееха добре топката и контролираха играта. Георгиев изпусна да удвои минути по-късно, когато защитник от домакините изби от голлинията. В 9-та минута Борислав Хаджиев изравни, след щастлив рикошет. Голът повлия на младите футболисти на “Марица” и те трудно се справяха с напрежението, което оказа влияние на играта на отбора.

През втората част в редиците на “Марица” влязоха още юноши. Липсата на игрова практика сред младите футболисти доведе до доста грешки, като след две такива се стигна до нови два гола в полза на домакините. Неджиб Неджиб отбеляза за 2:1 в 54-та минута, а в 86-та минута Олгин Чобан направи 3:1.

Стартов състав на “Атлетик”: Трамбурджиев, Романов, Христев, Йотовски, Караефенис, Кайруков, Бучев, Каишев, Османов, Арабаджиев, Ибрамчик

Стартов състав на “Марица”: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Юсуф Тарал, Джунейт Узунов, Мартин Анастасов, Красимир Иванов, Айкут Янъков, Костадин Дяков, Христо Янчев, Запрян Запрянов, Георги Георгиев.