“Атлетик” Куклен загуби от “Хебър” с 4:1 в контролна среща, играна на стадиона в Куклен, в събота.

За “Хебър” откри Николай Хаджиниколов, който в 35-ата минута отбеляза от 25 метра след фаул. Дошлият от “Марица” Димитър Юруков се разписа на празна врата в 47-та минута. Голът е първи на неговата сметка, след преминаването му в пазарджишкия клуб. В 49-та Якуб Идризов направи 0:3. В 52-та минута Шаби Османов изведе Джонжаров сам срещу вратаря и нападателят на домакините вкара в долния десен ъгъл за 1:3. Цветан Павлов оформи крайния резултат в 76-та минута след хубав пас на Ангел Лачов.

През второто полувреме в игра влезе и 15-годишният юноша на “Хебър”, Богомил Божуркин, който сложи капитанската лента за пазарджиклии. За “зелените” следва подготвителен лагер от 9-и до 18-и юли в Банско, по време на който ще изиграят общо 4 контроли.

За “Атлетик” следва контрола с “Марица” следващия петък на същия стадион.