Отборът на “Марица” загуби домакинството си на лидера във Втора лига “Царско село” с 1:3. Двубоят бе от 27-ми кръг на шампионата. Загубата остави “жълто-сините” под чертата в класирането с 30 точки, а тимът ще търси победи в оставащите три мача до края на сезона, за да остане в групата.
Гостите започнаха по-активно мача, макар да не блестяха с нещо особено в играта си. В 8-та минута Илия Николов спаси директен удар от корнер, но в 13-та Божидар Кацаров отбеляза за 0:1 с диагонален удар, при който вратарят на пловдивчани закачи топката, а после тя се удари и в страничната греда и бавно се търкули зад голлинията. В 25-та гостите удвоиха чрез капитана си Светослав Диков, който реализира отблизо. След 30-та минута отборът на “Марица” организира няколко интересни атаки. Първо в 31-та минута Георги Георгиев излезе очи в очи с вратаря на гостите Павел Здравков, но той излезе и изпревари младия нападател. Илия Николов на няколко пъти се намесваше добре при опасни ситуации. В 38-та минута удар на Джунейт Яшар излезе в корнер след рикошет, същото се получи и след удар на Рангел Игнатов в 40-та минута. Минута по-късно Георги Георгиев не успя да нанесе удар отблизо, след грешка в отбраната на “розовите”.
През втората част “Марица” игра по-добре, играта бе равностойна. Домакините хвърлиха повече усилия в офанзивен план. Това доведе до някои пропуски в отбрана. В началото “Марица” организира натиск и на няколко пъти резултатът можеше да бъде намален. В 46-та минута Георги Георгиев навлезе на скорост в наказателното поле, но би покрай вратата. Минута по-късно останаха съмнение за неотсъдена дузпа за игра с ръка на състезател от гостите, но съдията Костадинов отсъди само корнер. След изпълнението му Рангел Игнатов отправи удар с глава, но вратаря изби. В 50-та минута играчите на “Царско село” пропуснаха да отбележат след корнер. В 56-та минута Джунейт Яшар изпълни много добре пряк свободен удар, но вратарят Здравков се разтегна и изби. Капитанът на “Марица” Христо Дяков бе най-съобразителен и от близо отбеляза за 1:2. “Жълто-сините” се опитаха до края на мача да стигнат поне до равенство. В 59-та минута Рангел Игнатов навлезе по фланга пробягвайки над 50 метра, но ударът му премина покрай вратата. В 65-та минута, след грешка в отбраната на пловдивчани двама състезатели в розов екип останаха очи в очи с Илия Николов, който успя да избие отправения удар с крак. В 71-та минута Светослав Диков се озова сам срещу Николов, но вратаря спаси. “Марица” продължи да търси равенството, но трудно стигаше до голови удари в края на мача, а в 89-та минута гостите убиха интригата с нов гол дело на Павел Петков. До края мачът се доиграваше и резултатът се запази.

В оставащите три двубоя до края на сезона “Марица” ще търси три победи, за да остане в групата. Следващата седмица “жълто-сините” гостуват на вече изпадналия “Созопол”, който пък е с нов треньор – Маргарит Димов, който е брат Румен Димов. Последното домакинство на пловдивчани е срещу “Ботев” Гълъбово, а в последния кръг “Марица” гостува в Разград на “Лудогорец”-2. Към момента тимът от “Кършияка” изостава с 3 точки от отборите над чертата.

МАРИЦА – ЦАРСКО СЕЛО 1:3 /0:1 Божидар Кацаров (13) 0:2 Светослав Диков (25) 1:2 Костадин Дяков (56) 1:3 Павел Петков (89)/

“МАРИЦА”: Илия Николов, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Костадин Дяков – капитан/Даниел Спасов 79’/, Йордан Христов /Свилен Щерев 45’/, Борислав Караматев, Джунейт Яшар, Никола Марин, Рангел Игнатов, Димитър Юруков/Николай Колев 45’/, Георги Георгиев. Резерви: Кирил Акалски, Атанас Куманов, Венцислав Гюзелев, Пламен Табаков. Треньор: Стоян Димитров/Стойчо Драмов

“ЦАРСКО СЕЛО”: Павел Здравков, Марио Петков, Тейнур Марем, Реян Даскалов, Димитър Руйчев, Димитър Петков/Мартин Димов 58’/, Антонио Георгиев, Павел Петков, Георги Нетов/Георги Коруджиев 72’/, Божидар Кацаров, Светослав Диков – капитан. Резерви: Светослав Вуцов, Китан Василев, Георги Минчев, Галин Минков, Георги Радев. Треньор: Веселин Великов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: няма

Съдийски състав: ГС: Петър Костадинов, АС1: Даниел Йорданов, АС2: Дарин, Страхилов, 4-ТИ: Мустафа Шефкет, СН: Владимир Владимиров