Отборът на “Марица” загуби с 2:1 гостуването си на “Поморие” в мач от 24-ти кръг на Втора лига. Мачът бе много важен и за двата отбора. “Жълто-сините” от Пловдив показаха добра игра и създадоха повече чисти положения, но допуснаха гол в продължението на мача и загубиха.
Двата отбора изиграха интересен мач, който правилно бе сочен за един от най-интересните. Двубоят предложи много борба в централната част на терена в Несебър.
Първата част бе равностойна, с няколко интересни положения. В 12-та минута атака на “Марица” завърши с удар на Джунейт Яшар от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините Мартин Теменлиев успя да избие в корнер. В 19-та минута Ахмед Ахмедов откри резултата в полза на домакините, след разбъркване и неразбирателство в отбраната на пловдивчани. “Жълто-сините”, които играха с бели екипи в този мач, не се стъписаха и бързо изравниха. В 24-та минута Венцислав Гюзелев бе изведен много добре, след комбинация, а той с техничен удар прехвърли вратаря на “Поморие” Теменлиев за 1:1. До края на полувремето играта се водеше предимно в централната част на терена.

Втората част също бе равностойна, но “Марица” създаде по-чистите положения. Още след подновяването на играта се стигна до опасност пред вратата на домакините. В 49-та минута вратарят Теменлиев спаси удар на Свилен Щерев от малък ъгъл. При добавката ударът на Христо Дяков бе блокиран и топката излезе в корнер. В 58-та минута Свилен Щерев навлезе в половината на домакините и отправи тежък удар към вратата, но топката профуча над напречната греда. В 65-та минута удар на Джунейт Яшар бе спасен, но топката се озова в краката на Венцислав Гюзелев, който бе повален от вратаря на домакините. Съдията Калоян Кирилов не отсъди нищо в тази ситуация. През второто полувреме играчите на “Поморие” организираха 2-3 интересни атаки, които доведоха до разбъркване, но без опасен удар към вратата на Кирил Акалски. Като цяло домакините изпитваха сериозна трудност да завършат атаките си. Многото отсъдени нарушения накъсаха играта през вторите 45 минути. В 89-та минута капитанът на “Марица” Христо Дяков блокира опасен удар към вратата на Акалски. Две минути след това, в продължението на мача, домакините отбелязаха втори гол чрез резервата Живко Петков, при който останаха съмнения за спиране на топката с ръка. След подновяването на играта, при сблъсък с противников състезател тежка контузия получи вратарят на “Марица” Кирил Акалски, който бе изнесен с носилка. Тимът нямаше право на повече смени и на вратата застана Йордан Христов. До края на мача нямаше време за нищо и резултатът остана непроменен.

Малка утеха за пловдивчани е това, че все пак тимът има предимство в двубоите с “Поморие”, след чиста победа през есента в Пловдив. Това може да се окаже важно при равенство в точковия актив на двата отбора.

След загубата “Марица” остава на 11-то място с 29 точки в опасна близост до зоната на изпадащите отбори. В следващия кръг пловдивчани приемат друг пряк конкурент в битката за оставане в групата – “Литекс”. Двубоят е на 19 април, от 17 часа, на стадион “Марица”.

ОФК “ПОМОРИЕ”: 30.Мартин Теменлиев, 21.Алеко Христов /18.Живко Петков 62’/, 2.Антон Иванов, 9.Ахмед Ахмедов, 5.Георги Петков ©, 14. Живко Жеков /10.Бекир Расим 45’/, 16.Любомир Божинов, 13.Мирослав Коев /23.Живко Хаджиев 87’/, 19.Михаел Орачев, 25.Слави Шопов, 11.Християн Казаков. РЕЗЕРВИ: 12.Димитър Тодоров, 6.Иван Стоев, 4.Ростислав Петров, 20.Станислав Дрянов. Треньор: Веселин Бранимиров

“МАРИЦА”: 12.Кирил Акалски, 3.Атанас Ташолов, 17.Костадин Дяков ©, 4.Мирослав Пушкаров, 22.Атанас Куманов/13.Николай Колев 68’/, 6.Йордан Христов, 20.Борислав Караматев, 7.Джунейт Яшар, 8.Венцислав Гюзелев/14.Георги Георгиев 89’/, 11.Свилен Щерев, 10.Димитър Юруков/9.Рангел Игнатов 75’/. РЕЗЕРВИ: 1.Илия Николов, 18.Даниел Спасов, 2.Никола Марин, 21.Пламен Табаков. Треньор: Стоян Димитров/Стойчо Драмов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Християн Казаков /Поморие/; Кирил Акалски, Атанас Ташолов /Марица/.

Съдийски състав: ГС: Калоян Кирилов, АС1: Красимир Атанасов, АС2: Калин Киров, 4-ТИ: Радослав Гидженов, СН: Христо Недялков.