Ботев разгроми със 7:1 Берое в мач от Елитната юношеска група до 17 години, като по този начин направи поредна крачка към титлата. Въпреки солидното представяне на “заралии” през пролетта, “канарчетата” бяха безкомпромисни в Коматево.

Двубоят започна с домакински натиск като отне приблизително 15 минути той да бъде материализиран в гол. Емил Колев пръв се оказа в прегръдките на своите съотборници. Само след пет минути преднината на Ботев бе удвоена чрез Иво Казаков. Малко преди края на частта отново Казаков наказа гостите и направи резултата класически – 3:0.

Второто полувреме започна много динамично, като още до 45 минута бе 4:1. Първо “канарчетата” реализираха след добра атака, завършена от Иво Казаков, който оформи своя хеттрик. Берое отвърна с гол от дузпа, дело на Стоян Иванов. Радостта на старозагорци не бе дълга и бранителят Тодор Петков отново увеличи аванса на пловдивчани – 5:1. Малко преди края на срещата Слави Шопов показа от своята магия, като навърза четирима защитници в “зелено” и мушна топката през краката на вратаря. Впоследствие отново той оформи крайното 7:1.

След победата Ботев продължава да поддържа аванса си от 10 точки пред ЦСКА. Берое е седми с актив от 38 точки.