Оборите на Септември и Локомотив Пловдив изиграха много двуостър мач в столицата, но многото пропуски пред двете врати остави резултата 0:0. Така смърфовете ще трябва да изчакат поне до следващия кръг, за да узаконят класирането си за плейофите. Със спечелената днес точка черно-белите вече имат 9 точки преднина пред третия Етър, а двата тима ще се изправят един срещу друг в следващия кръг, като срещата е на Лаута.

Първата възможност в срещата се откри през бразилският халф на домакините Фабиано. В десетата минута централният нападател Мартин Тошев свали с глава топката към колегата си, който обаче не успя да намери мрежата, въпреки че се бе озовал на много добра позиция в близост до вратата на пловдивчани.

Секунди след това Иван Тилев също пробва мерника си. Футболистът на Септември стреля от далечна дистанция по посока рамката на Илко Пиргов, но последният не допусна изненада и улови без проблеми топката.

Отговорът на “смърфовете” не закъсня – първо Янко Георгиев трябваше да се намесва извън границите на своето наказателно поле, а минутка по-късно Димо Бакалов хвърли “бомба” към вратата на столичани, но не сполучи.

В 17-ата минута Димо Бакалов бе близо да открие резултата, но нападателят се размина с топката след успореден пас отляво.
В 24-ата минута Иван Тилев пробва нов шут от дистанция, но топката профуча покрай десния страничен стълб.

Ответната атака на хората на Бруно Акрапович завърши по същия начин, като в ролята на Тилев влезе Елитон, който нямаше сполука с далечен удар. В тези минути срещата на Националния стадион “Васил Левски” показваше бавен футбол, съсредоточен в средата на игрището.

В следващите минути мачът в центъра на София се накъса още повече и интересните ситуации станаха мираж. В 32-ата минута Меледже влезе опасно в краката на съперник, но реферът Станислав Ставров не наказа това деяние на полузащитника.

Малко след това дойде фойерверк от “бяло-черните” – Игор Банович се оказа на върха на контраатака на гостите, но последвалият удар бе неточен.

В 40-ата минута Анте Аралица сътвори най-хубавото до този момент в двубоя. Хърватинът се изяви като Пол Гаскойн и технично преодоля Васил Добрев от Септември. Последвалият шут отблизо обаче бе спасен от стража Георгиев.

В 43-ата минута Борис Галчев пробва уменията си от фаул. От добра позиция пред наказателното поле на Локомотив обаче Марадоната от Добринище не успя да порази целта и резултатът остана 0:0.

Второто полувреме започна с опасност в наказателното поле на Локомотив. Елитън обаче не успя да намери очертанията на вратата с глава. В 48-ата минута Тошев направи голям пропуск на 2-3 метра от голлинията. Топката се отби в тялото на Димитър Везалов и излезе в корнер, а бившият нападател на ЦСКА захапа фланелката си от яд.

В 54-ата минута Илко Пиргов показа класа на голлинията на “смърфовете”. Опитният вратар отби майсторски с една ръка изстрел от воле на резервата Асен Чандъров, спасявайки сигурен гол. Серията от пропуски продължи с тупалка на Анте Аралица, отбита с добър рефлекс от Янко Георгиев.

В 66-ата минута Галчев докосна откриването на резултата. Бившият капитан на ЦСКА обаче стреля технично в аут от границата на вратарското поле и нулевото равенство се запази.