Отборът на “Марица” завърши наравно 0:0 при домакинството си на “Несебър” в мач от 23-ти кръг от първенството на Втора лига. Двубоят бе важен за маричани, но след много пропуски, най-вече през първата част, двата тима поделиха точките.
На двубоя присъстваха много бивши играчи на “Марица” и на други клубове, както и половината състав на пловдивския “Ботев”.
Първото полувреме беше интересно, а двата тима играха на високо темпо. Повечето голови положения бяха пред вратата на гостите от Несебър, поради което “жълто-сините” могат да съжаляват, че на почивката не водеха в резултата, след като показаха добра игра. През тези минути имаше и няколко сблъсъка, но като цяло играта бе коректна и съдията Мустафа Шефкет не се наложи да показва картони. Още във 2-та минута вратаря на гостите Мартин Димитров спаси удар на Свилен Щерев, а минута по-късно стражът успя да блокира Венцислав Гюзелев преди той да нанесе удар отблизо. В 5-та минута Емануил Манев от състава на “Несебър” стреля опасно от около 10 метра, но Кирил Акалски изби. В 9-та минута Венцислав Гюзелев бе изведен добре зад защитата на гостите, но в последствие ударът му бе блокиран. В 11-та минута “жълто-сините” изпълниха заучено пряк свободен удар, но защитник изби топката пред Гюзелев на десетина метра пред голлинията. В 20-та минута Свилен Щерев отправи силен диагонален удар от около 25 метра, но той премина покрай вратата. Пет минути по-късно Йордан Христов финтира триково защитник на гостите и подаде на Джунейт Яшар, но и неговият удар премина в опасна близост покрай вратата. Само минута след това Димитър Юруков проби самостоятелно и стреля, но неточно.В 30-та минута Свилен Щерев изведе много добре Юруков, който стреля, но вратарят Димитров спаси вратата си с решителна намеса. В 32-та минута стражът на домакините Кирил Акалски се намеси след едно опасно центриране към непокрит състезател на “Несебър”. В 42-та минута Венцислав Гюзелев изведе хитро Йордан Христов, вратарят на тима от крайморския град излезе напред и се намеси. Отново Христов опита удар в продължението на полувремето, но той бе слаб и този път не затрудни Димитров. Така след куп пропуски резултатът се запази 0:0.
През втората част темпото спадна, а грешките в двата състава зачестиха. В 50-та минута Свилен Щерев стреля неточно, а 5 минути по-късно, след неразбирателство в отбраната на гостите топката достигна до Джунейт Яшар, който отправи прехвърлящ удар, но той премина на сантиметри над напречната греда и излезе в аут. В 62-та минута Валентин Йосков от гостите засече опасно центриране, но ударът му бе неточен. В 66-та минута Димитър Юруков излезе срещу вратаря Димитров, но не успя да овладее и падна в наказателното поле, за което получи жълт картон. В 79-та минута, влезлият току-що Рангел Игнатов получи добра топка от Свилен Щерев, но не успя да нанесе удар, а малко по-късно Игнатов все пак вкара с прехвърлящ удар, но голът бе отменен заради засада. В 85-та минута Джунейт Али от “Несебър” се пребори самостоятелно в наказателното поле с трима противникови състезатели и стреля, но Акалски улови. До края на двубоя двата тима си размениха по едно по-интересно положение, но до гол така и не се стигна и срещата приключи при резултат 0:0.
В другия мач игран днес “Локомотив” /София/ победи с 1:0 “Черноморец” /Балчик/.
След този мач “Марица” има в актива си 29 точки и заема 8-о място преди останалите двубои, които са утре. В следващия кръг “жълто-сините” гостуват на “Поморие”. Двубоят е в неделя, 15-ти април, от 17 часа, на градския стадион в Несебър, където съставът от Поморие домакинства поради ремонт на своя стадион.

МАРИЦА: Кирил Акалски, Мирослав Пушкаров, Атанас Ташолов, Костадин Дяков, Йордан Христов, Петър Чалъков, Джунейт Яшар, Николай Колев (Борислав Караматев 88 мин.), Димитър Юруков, Свилен Щерев (Даниел Спасов 90 + 2 мин.), Венцислав Гюзелев (Рангел Игнатов 80 мин.) Резерви: Илия Николов, Алил Кардашев, Атанас Куманов, Никола Марин. Треньор: Стоян Димитров/Стойчо Драмов

НЕСЕБЪР: Мартин Димитров, Николай Костов, Диян Молдованов, Георги Купенов, Джунейт Али, Емануил Манев (Николай Дамянов 85 мин.), Радослав Апостолов, Димитър Попов, Жак Пехливанов (Нуретин Пюскюлю 62 мин.), Валентин Йосков (Иван Михайлов 74 мин.), Трайо Грозев. Резерви: Петко Пацов, Симеон Баев, Галин Димов, Боримир Карамфилов. Треньор: Николай Жечев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Петър Чалъков, Димитър Юруков, Рангел Игнатов – “Марица”; Мартин Димитров, Димитър Попов, Трайо Грозев, Нуретин Пюскюлю – “Несебър”.

Съдийски състав: ГС: Мустафа Шефкет, АС1: Атанас Делчев, АС2: Стефан Делчев, 4-ТИ: Апостол Иванов, СН: Георги Влъчков