Ботев загуби с 1:3 от ЦСКА-София в първа полуфинална среща за Купата на БФС при деца родени през 2004 година.

Срещата стартира с по-добра игра на гостите от София и още в начални минути бяха близо до откриване на резултата, но това се стигна само до пропуск. Ботев отговори с далечен удар, стражът на “червените” обаче се разтегна и не остави да бъде прехвърлен. Пет минути по-късно играч на “канарчетата” се оказа сам срещу вратаря, но отново не се стигна до попадение. В последвалите минути ЦСКА-София заигра по-силно и това доведе до успех. В 27′ Йоан Борносузов откри резултата след колеблива игра на пловдивската защита. В края на частта гостите съумяха да удвоят преднината си, като в голмайстор се превърна Петър Жабов – 0:2.

След почивката отново софиянци започнаха по-добре и още в 5′ на втората част отбелязаха трето попадение чрез Жабов. В 47′ Ботев получи право да изпълни наказателен удар. Зад топката застана Иван Аврамов и не сбърка – 1:3. Пет минути по-късно отново играч на “канарчетата” бе повален в наказателното поле на противника и отново бе отсъдена дузпа. Този път изпълнител бе Даниел Гичев, който пропусна. До края на двубоя по-сериозни опасности пред вратите липсваха и резултатът остана непроменен.

Левски би Лудогорец с 3:1 в другата полуфинална среща след обрат на “Герена”.