Първият мач на обновения  градски стадион „Хасково” се игра в събота. Прощъпулникът по терена направиха младежки тимове от Хасково и Симеоновград. Това е първият двубой след капиталното обновяване на спортното съоръжение. След реновирането на него вече има и лекоатлетическа писта. Ремонтът се случи през миналата година по проект на местната община и с финансиране от половин милион лева от  Спортното министерство. Днес Хасково попиля съгражданите си от Асти с 8:0 в мач от местната “А” ОФГ. На новия терен на стадион “Хасково” червено-белите, които бяха символичните домакини в този мач, откриха резултата в 12 минута с гол на нападателя Джан Халим. След него Сеит Сабат заби още два гола до края на първото полувреме за Хасково. През второто полувреме Джан прибави към головата си сметка още 3 гола. В края на второто полувреме Влади Зафиров добави два гола, за да оформи крайното 8:0 за червено-белите. Хасково записа най-убедителната си победа от началото на сезона. Градското дерби изгледаха 100 човека, затъжени за футболни емоции.