Отборът на “Марица” победи гостуващия тим на “Нефтохимик” с 1:0 в мач от 21-ви кръг от първенството на Втора лига. Двата тима изиграха интересен мач на мокрия терен в квартал “Кършияка”. Маричани бяха по-дейният отбор, създадоха повече положения и заслужено стигнаха до така важния успех. Гостите не играха прибрано и имаха своите шансове. Времето пък изненада футболисти и зрители, сменяйки проливен дъжд със слънце.
Преди началото на двубоя се изсипа проливен дъжд, който спря, когато двата отбора и всички присъстващи на стадиона почетоха паметта на Станимир Стоянов, когото загубихме завинаги.
Срещата започна с по-активна игра от страна на пловдивчани, които на два пъти бяха близо до откриване на резултата след статични положения. В 14-та минута Кристиян Парашкевов от гостите излезе сам срещу вратаря Илия Николов, който се справи със ситуацията. В 31-та минута Николай Колев стреля опасно с глава след центриране от корнер, но топката излезе в корнер, след рикошет. В 36-та минута Димитър Юруков проби самостоятелно в наказателното поле, преминавайки през петима защитници, но бе съборен. Съдията Димитър Михайлов отсъди дузпа, която Венцислав Гюзелев реализира и откри в полза на “Марица”. До края на първата част двата тима хвърлиха доста сили в борба за всяка топка, но резултатът остана непроменен.

В началото на втората част гостите се опитаха да променят негативния за тях резултат. В 57-та минута Цветомир Цонков нацели греда, а след това удар на Мариян Димитров бе спасен от стража на “жълто-сините” Илия Николов. Малко по-късно, след центриране и отклонена топка, гостите имаха претенции, че топката е преминала голлинията, но съдията категорично посочи, че това не е така. В 65-та минута Венцислав Гюзелев напредна през центъра и изведе Свилен Щерев, но атаката бе спряна заради спорна засада. В 74-та минута отново Щерев можеше да отбележи, след като нанесе добър удар с глава, който премина на сантиметри от целта. В 77-та минута влезлият като смяна преди минути Рангел Игнатов бе чудесно изведен по фланга, той напредна и центрира към връхлитащия Венцислав Гюзелев, но той не успя да завърши сам срещу вратаря на гостите Ферди Мюмюнов. В 86-та минута друг футболист от резервната скамейка – Борислав Караматев, изведе чудесно Венцислав Гюзелев, но Мюмюнов излезе и успя да изпревари нападателя. В даденото от съдията Михайлов продължение Рангел Игнатов стреля много опасно от пряк свободен удар, но Мюмюнов акробатично успя да отклони топката и тя премина на сантиметри над напречната греда.

Така “Марица” постигна ценен успех и с актив от 28 точки вече заема 8-та позиция. Следва пауза в първенството, в която “Марица” ще изиграе контролна среща със състава на “Ботев” в петък, а в следващия кръг, на 31-ви март, състава воден от Стоян Димитров гостува на “Черноморец” Балчик.

“Марица”: Илия Николов, Мирослав Пушкаров, Костадин Дяков, Атанас Ташолов, Йордан Христов, Петър Чалъков (Борислав Караматев 83 мин.), Джунейт Яшар, Николай Колев, Димитър Юруков, Свилен Щерев (Рангел Игнатов 74 мин.), Венцислав Гюзелев (Георги Георгиев 89 мин.). Резерви: Димитър Грабчев, Даниел Спасов, Никола Марин, Пламен Табаков. Треньор: Стоян Димитров/Стойчо Драмов

“Нефтохимик”: Ферди Мюмюнов, Даниел Стаматов (Стивън Славков 57 мин.),, Станислав Жеков, Димитър Тодоров (Стойко Иванов 75 мин.), Кирил Личев (Даниел Стоянов 51 мин.),, Мариян Димитров, Симеон Русев, Стоян Калев, Цветомир Цонков, Цветан Филипов, Кристиян Парашкевов. Резерви: Атанас Гичев, Виктор Янев, Димитър Дончев, Живко Комелов. Треньор: Диян Петков

Съдийски състав: ГС: Димитър Михайлов, АС1: Мирослав Симеонов, АС2: Радостин Шиков, 4-ти: Християна Гутева, СН: Красимир Стойчев

Жълти картони: Николай Колев – “Марица”; Цветомир Цонков – “Нефтохимик”