“Марица” загуби от гостуващия “Струмска слава” с 0:1 в мач от 19-ти кръг от първенството във Втора лига. Дузпа в 12-та минута се оказа решаваща за крайния резултат, а “жълто-сините” пропуснаха наказателен удар в края на първата част.
“Марица” имаше превъзходство през целия мач, но не успя да го материализира, за което основен принос имаше сгъстената отбрана на гостите от Радомир. Още в 5-та минута Свилен Щерев пропусна от пряк свободен удар, а в 7-та Николай Колев пусна хубав пас към Рангел Игнатов в наказателното поле, но последният не успя да нанесе удар на няколко метра от голлинията, блокиран от защитник в червено. В 12-та минута Николай Колев игра неволно с ръка в наказателното поле при посрещането на една топка и реферът Станимир Тренчев отсъди дузпа, която бе реализирана от Ивайло Стоянов за 0:1. Това бе и първото положение пред Илия Николов. Маричани оказаха натиск след гола, докато гостите разчитаха на редки контаатаки, предимно след изритани топки. Каранейчев в 21-та минута стреля в аут за гостите, а малко по-късно Рангел Игнатов бе съборен в наказателното поле на тима от Радомир, но дузпа не бе отсъдена. Малко по-късно Джунейт Яшар пропусна от пряк свободен удар. В 33-та минута отново Рангел Игнатов бе съборен в наказателното поле на гостите и не успя да нанесе удар, но топката се озова в Йордан Христов, който нанесе силен удар, преминал покрай страничната греда. В 34-та минута Георги Каранейчев от гостите бе изгонен с директен червен картон, след като изрита без топка Атанас Ташолов точно пред погледа на съдията. Две минути по-късно Николай Колев можеше да отбележи, но вратаря на гостите Костадинов улови. В 39-та минута Венцислав Гюзелев бе изведен в добра позиция, но вратарят спаси ударът му. В 41-та минута Гюзелев бе съборен в наказателното поле и съдията Станимир Тренчев отсъди дузпа. Потърпевшият Гюзелев се нагърби с изпълнението, но би в обсега на вратаря, който улови. В 43-та минута Свилен Щерев нямаше шанс, след като нацели страничната греда, а вратарят на гостите извади късмет след като страхотно воле на Мирослав Пушкаров попадна в ръцете му. Така резултатът на полувремето остана 0:1.
През втората част гостите от Радомир се затвориха тотално, като минаваха центъра само след изритани на посоки топки. Те използваха почти всяка ситуация за да лежат по терена. “Жълто-сините” вложиха всички сили в предни позиции, оставяйки много свободни позиции в отбрана. Така Калоян Евгениев се озова на добра позиция, но вратарят на “Марица” Илия Николов се справи. Малко по-късно Мирослав Пушкаров подаде много добре към влезлият преди минути Димитър Юруков, но ударът на последния не сполучи. В 61-та минута Щерев пробва удар от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите се справи. Любомир Танев от тима от Радомир опита далечен удар в ответната атака, но той излезе в аут. Неточен удар записа на сметката си и влезлият като смяна Ерик Иванов. До края на срещата всички събития бяха в полето на гостите, които многократно бавеха играта с различни прийоми, често комични. В 67-та минута Борислав Караматев нахлу в наказателното поле и с гръб върна към Юруков, чиито удар бе блокиран. В 72-та минута Николай Колев стреля в аут, а минути по-късно Костадин Дяков пропусна от пряк свободен удар. Последва неточен удар с глава на сметката на “Марица”, а в 83-та минута и Джунейт Яшар нямаше шанс с удара си от добра позиция. В 89-та минута Пламен Табаков опита да изненада вратаря на гостите със задна ножица, но топката излезе в аут. Така “Марица” загуби с 0:1 след серия от 6 мача без поражение.
След този мач “Марица” заема 9-то място с 25 точки, като цели 9 отбора са събрани в рамките на 8 точки разлика, между 5-то и 14-то място. “Струмска слава” остават на 14-то място, под чертата, с 21 точки. В следващия 20-ти кръг “Марица” гостува на “Локомотив” София на стадиона в столичния квартал “Надежда”. Двубоят е на 10-ти март, от 15:30 часа.
ВТОРА ЛИГА, 19 КРЪГ, срещите от понеделник:
Марица 1921 (Пловдив) - Струмска слава 1927 (Радомир)     0:1 (0:1)
Оборище (Панагюрище) - Нефтохимик 1962 (Бургас)           отложен *
Ботев (Гълъбово) - Поморие (Поморие)                      0:1 (0:0)
Созопол (Созопол) - Литекс (Ловеч)                        отложен *
Монтана 1921 (Монтана) - Локомотив 1929 (София)           4:0 (1:0)

източник: bulgarian-football.com
“Марица”: Илия Николов, Костадин Дяков – капитан, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Йордан Христов, Борислав Караматев, Джунейт Яшар, Николай Колев, Свилен Щерев, Рангел Игнатов (Димитър Юруков 54 мин.), Венцислав Гюзелев (Пламен Табаков 83 мин.) Резерви: Димитър Грабчев, Алил Кардашев, Петър Чалъков, Атанас Куманов, Никола Марин. Треньори: Стоян Димитров/Стойчо Драмов
“Струмска слава”: Радослав Костадинов, Борислав Николов – капитан, Калоян Евгениев, Ангел Маджиров, Димитър Петков, Виктор Мицаков (Ерик Иванов 59 мин.), Ивайло Стоянов (Тодор Зюмбулев 85 мин.), Любомир Танев, Кристиан Тасев, Георги Каранейчев, Стоян Георгиев (Антон Тунгаров 74 мин.)Резерви: Мартин Величков, Антон Тунгаров, Александър Аспарухов, Христо Младенов, Окечуко Обаси. Треньор: Димитър Димитров
Жълти картони: Костадин Дяков, Рангел Игнатов, Свилен Щерев – “Марица”; Радослав Костадинов, Ангел Меджиров, Димитър Петков – “Струмска слава”.
Червен картон: Георги Каранейчев – 34 мин.
Съдийски състав: Станимир Тренчев, АС1: Петър Стойчевски, АС2: Станимир Станев, 4-ти съдия: Станислав Вълков, делегат: Тихомир Костовски – всички от София