“Вихър” Белозем победи с 2:0 “Момино” в мач от първия пролетен кръг в “А” ОФГ. Двубоят се игра в събота, на стадиона в Белозем.

Срещата започна спокойно, през първото полувреме домакините владееха играта. Стайко Славчев и Йосив Бахчевански изпълниха няколко преки свободни удара, но без сериозна заплаха. В края на първата част Кавалов нацели гредата на Фк Момино. Втората част започна със силен натиск от страна на оранжевите. Капитанът Кирил Казаков бе спънат в наказателното поле за 11 метров наказателен удар. Зад топката застана Иван Кавалов който реализира от бялата точка за 1:0. При една атака малко по-късно Стоев подаде на Кавалов и той с прецизен удар прати топката в долният ляв ъгъл на врата на ФК Момино. Младият Вратар на Щъркелите Николай Стоянов се отчете с няколко добри намеси, но момчетата на Иван Добревски нямаха реална опасност за гол в неговата врата.

Съботните резултати от 16 кръг в „А“ ОФГ вижте тук!