Наравно 1:1 завърши контролата между отборите на “Борислав” и “Сокол” (Марково), която се състоя на 14 февруари на стадион “Пловдив”. Неофициален дебют за нашия отбор направи новопривлеченият централен защитник Николай Димитров, който през есента игра в тима на “Арда” (Кърджали).
Първото полувреме протече при пълно превъзходство на първомайци и логично в края му те водеха с 1:0. Гола отбеляза защитник на “Сокол”, който ефектно засече с глава в собствената си мрежа центриране от корнер на Христо Янчев.
Бориславци можеха да удвоят преднината си в 56-ата минута, но далечният изстрел на Николай Парнаров прати топката в гредата.
Марковци изравниха в 68-ата минута, след като първомайската отбрана увисна и позволи на противников нападател необезпокояван да забие топката във вратата ни след центриране от ляво.
В 77-ата минута отлична атака на Динко Митрев бе спряна с нарушение от вратаря на съперника и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Виделен Сердарски, но изстрелът му бе високо над вратата.
“Борислав”: Апостол Стоянов, Джунейт Узунов, Теодор Банев, Николай Димитров, Радослав Влашев (60. Ерсин Тахсин), Николай Парнаров, Виделен Сердарски, Динко Митрев (80. Иван Тасев), Христо Янчев, Шабан Османов, Васил Колев.