Борещият се за мястото си в Трета лига тим на “Гигант” Съединение загуби с 4:1 от втородивизионния “Созопол” в контрола, която се проведе на ст. „Арена Созопол“.

Двубоят започна вихрено за домакините, които до 7-ата минута вече водиха с 2:0. След само 180 секунди игра, Мартин Газиев центрира остро от фаул, никой не успя да играе с топката, което заблуди вратаря на гостите и влетя в мрежата му. След още 4 минути, след центриране от корнер на близката греда, Теодор Стефанов засече с глава за 2:0. В 40-ата минута Мартин Газиев центрира от фаул, а Иван Стоянов с глава оформи класиката в резултата. В последните секунди на полувремето пък Теодор Стефанов с истински снаряд далеч извън наказателното поле направи 4:0.

През втората част Созопол продължи да натиска своя съперник. „Небесносините“ имаха няколко сериозни възможности да стигнат до още по-изразителен успех, от които обаче не успяха да се възползват. Вместо това, те получиха гол в 60-ата минута, с което бе оформено и крайното 4:1.