Представителният тим на “Борислав” загуби с 0:2 от втородивизионния “Оборище” (Панагюрище) в контролна среща, която се игра на 20 януари на тренировъчния терен в спортната база в кв.Коматево.
Без половин дузина контузени и болни футболисти, първомайци се представиха достойно срещу по-подготвения си противник. Те бяха добре подредени в своята половина и разчитаха на контраатаки. Панагюрци опитваха да натискат, но рядко стигаха до вратата на Димитър Стамболийски.
При една атака на “Оборище” в началните минути, техен футболист изскочи отляво пред вратата и стреля, вратарят Стамболийски плонжира и затвори ъгъла, топката се търкулна покрай ръцете му и се чукна в страничната греда.
В 31-ата минута при разбъркване в наказателното поле топката бе центрирана пред вратата, където непокрит бе оставен бразилският футболист на “Оборище” Фернандо, който с глава успя да прати коженото кълбо в мрежата.
Играта продължи да бъде равностойна и след почивката. Първомайци погледнаха по-смело напред, но отсъствието на ключов играч като централния нападател Андрей Атанасов оказа своето влияние.
Второто попадение за съперника падна чак в 85-ата минута, когато пак след центриране Халиибрям Кърмаджъ успя за изпревари младия вратар Марио Иванов.
Порази различни здравословни причини в мача участие не взеха Андрей Атанасов, Динко Митрев, Васил Колев, както и новопривлеченият вратар Апостол Стоянов. Поради заболяване към отбора не можа да се присъедини и друг нов футболист – офанзивният халф Христо Янчев, идващ от “Марица” (Пловдив), защитникът Радослав Влашев поигра в последните минути. В проверката взеха участие юношата на “Марица” Ерсин Тахсин, както и друг бивш играч на “жълто-сините” от преди няколко сезона Виделен Сердарски.
“Борислав”: Димитър Стамболийски (70. Марио Иванов), Мартин Здравчев, Георги Неделчев (70. Радослав Влашев), Теодор Банев, Джунейт Узунов (70. Асен Попов), Виделен Сердарски, Илия Янков (70. Ерсин Тахсин), Шабан Османов (46. Апостол Павлов), Димитър Димитров, Николай Парнаров, Ангел Здравчев.