Ботев Пловдив победи Етър Велико Търново с 3:0, а на терена канарчетата буквално рисуваха шедьовър след шедьовър.

Първата опасност бе пред вратата на домакините. “Виолетовите” задържаха добре топката, която се озова в краката на Йордан Апостолов. Опитният халф стреля, но Иван Чворович се намеси, избивайки кълбото в ъглов удар.

В 8-ата минута падна и първото попадение в срещата. След едно разбъркване кълбото падна на волето на Серкан Юсеин, който с много точен изстрел разстреля Христо Иванов. В 24-ата минута Тодор Неделев пробва късмета си, но топката прелетя встрани от целта.

Две минути по-късно “канарчетата” вкараха нов гол. Дуде Ндонгала получи подаване от Афонсо, след което талантливият флангови футболист изключително технично се разписа за 2:0.

В 28-ата минута Серкан Юсеин остави тима си с човек по-малко, след като получи втори жълт картон за  нарушение срещу Чавдар Ивайлов. Малко преди края на първата част отново Неделев пробва късмета си, но топката прелетя далеч от вратата на Иванов.

Двама национали на България от набор 2002 изгледаха победата на канарчетата и се насладиха на красивите попадения.

Второто полувреме започна мечтано за Ботев. В 50-ата минута Цветомир Панов направи 3:0. Крайният бранител проби отдясно, напредна спокойно и в крайна сметка шутът му се озова в мрежата на Етър. В 59-ата минута и гостите останаха с 10 човека на терена. Иван Скерлев получи втори жълт картон.

С победата днес Ботев затваря есенния дял на шампионата с 32 точки в своя актив, завоювани след 8 победи, 8 равенства и само 4 загуби.