След равенството у дома с Верея Локо Пд е най-лошата си серия от началото на шампионата.  Локомотив записа четвъртото си равенство през сезона.
“Смърфовете” нямат победа в последните 5 кръга под ръководството на Бруно Акрапович, като регистрираха 3 загуби и 2 равенства. Това е и най-дългата серия без успех за пловдивчани през настоящата кампания.  “Черно-белите” запазиха вратата си без гол само в една от последните си 8 срещи. Тимът има 4 “сухи” мрежи. Само Етър (3) и Витоша (1) имат по-малко мачове без допуснат гол.
Нападението на “смърфовете” отбеляза 16-ия си гол. По-малко реализирани попадения имат единствено атаките на Септември (14), Дунав (11) и Витоша (9).
С двата си гола до момента Симеон Райков е донесъл 4 точки на отбора. Локомотив – Дунав 2:1 и Локомотив – Верея 1:1.  Веселин Марчев е взел участие във всички 19 срещи до момента, като в 16 от тях не е пропуснал нито минута игрово време.