“Марица” завърши по страхотен начин футболната година, след като в мач от последния за 2017-та 17-ти кръг във Втора лига “жълто-сините” надиграха с 1:2 като гост състава на “Оборище” Панагюрище. Възпитаниците на Стоян Димитров изиграха добър двубой, отново се раздадоха до край и засулжено стигнаха до така важния успех Пловдивчани записаха пети пореден мач без загуба и ще зимуват на 10-то място във временното класиране с 22 точки, колкото имат и “Литекс”, “Оборище” и “Поморие”, но в мини класирането между тези отбори именно “Марица” е с най добри резултати.
Тежкия терен на стадион “Орчо войвода” затрудни много и двата отбора. Дъждът в Панагюрище не бе спирал от петък, което видимо се отрази на терена.
Първата част бе относително равностойна, но домакините така и не стигнаха до точен удар към вратата пазена от Илия Николов. За сметка на това “жълто-сините” организираха няколко опасни контраатаки. В 34-та минута, след грешка в отбраната на “Оборище”, маричани отнеха топката и след много добра комбинация между Димитър Юруков и Венцислав Гюзелев последният отбеляза, давайки преднина на пловдивчани. При този резултат 0:1 завърши първата част.
През втората част домакините имаха лек териториален превес, но пловдивчани имаха няколко чисти положения, които пропуснаха. В 62-та минута Свилен Щерев комбинира с Борислав Караматев, опитния футболист намери топката по прекрасен начин и със страхотен удар направи 0:2. В 83-та минута резервата за “Оборище” Ерай Карадайъ успя да намали за 1:2, но въпреки опитите на домакините да променят негаривния за тях резултат срещата завърши с победа за “Марица”.
Така “Марица” завърши с победа футболната 2017-та година. Въпреки недобрия си старт на сезона във Втора лига маричани показаха своя потенциал в не малко мачове и постигнаха добри резултати. Впечатление направи себераздаването, мъжеството и проявения характер на футболистите през полусезона. В последните си 9 мача “Марица” постигна 4 победи, 4 равенства и допусна само една загуба. Отборът се намира на 3 точки от 5-та позиция, а малката разлика в точковия актив между тимовете е явен признак, че на пролет борбата ще бъде повече от оспорвана. “Жълто-сините” имат добри шансове през пролетта да постигнат по-добро класиране и да запазят мястото си във Втора лига.
ОБОРИЩЕ – МАРИЦА 1:2 /0:1 Венцислав Гюзелев 34’; 0:2 Борислав Караматев 62’; 1:2 Ерай Карадайъ 83’/
МАРИЦА: Илия Николов – капитан, Атанас Ташолов, Костадин Дяков, Мирослав Пушкаров, Алил Кардашев, Атанас Куманов, Борислав Караматев, Венцислав Гюзелев /Иван Гендов 74’/, Джунейт Яшар, Димитър Юруков/Николай Колев 82’/, Свилен Щерев/Рангел Игнатов 71’/. РЕЗЕРВИ: Димитър Грабчев, Петър Чалъков, Христо Янчев, Цветан Йотов.
ОБОРИЩЕ /Панагюрище/: Иван Иванов, Мартин Сандов, Мартин Василев, Любомир Гуцев, Димитър Руйчев, Цветомир Цонков/Костадин Аджов 79’/, Фернандо Кавалканде, Петър Тончев, Мариян Наплатанов /Ерай Карадайъ 46’/, Лъчезар Котев/Елидиано Лима 54’/, Кантен Гюйон, РЕЗЕРВИ: Росен Андонов, Боримир Карамфилов, Ангел Делчев, Майк Кръстев.
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Алил Кардашев, Борислав Караматев /Марица/; Костадин Аджов/Оборище/
Съдийски състав: ГС: Мартин Стоименов, АС1: Андрей Николов, АС2: Юлиян Тодоров, 4-ТИ: Цанко Миндалов, СН: Георги Влъчков

9. Лудогорец 1945 II (Разград)        17    6   5   6   25:25   23
10. Марица 1921 (Пловдив)              17    6   4   7   24:28   22 [2 1 1  4:5  7]
11. Литекс (Ловеч)                     17    6   4   7   16:18   22 [1 2 0  3:2  5]
12. Оборище (Панагюрище)               17    6   4   7   16:15   22 [1 1 2  4:3  4]
13. Поморие (Поморие)                  17    5   7   5   21:20   22 [0 2 1  1:2  2]
14. Струмска слава 1927 (Радомир)      17    5   2  10   19:28   17
15. Созопол (Созопол)                  17    3   4  10   14:27   13
16. Нефтохимик 1962 (Бургас)           17    1   1  15    8:39    4

източник класиране: bulgarian-football.com