След изключителна драма и много нерви, днес ФК “Садово” беше на секунда от това да загуби първи точки в първенството на “А” ОФГ Пловдив. Гостите от “Вихър” Войсил излязоха на градския стадион в Садово изключително мотивирани и готови да дадат максимума от възможностите си срещу непобедения до сега лидер в групата.  Бяха на път да го сторят, но буквално секунда не им стигна. От друга страна успешните и безпроблемни мачове в Садово подведоха домакините и първото полувреме премина с лек натиск, няколко пропуска и една греда на Ивайло Димитров от страна на “Садово”. Като цяло домакините бяха леко разконцентрирани и бяха наказани в последните минути на полувремето с гол за “Вихър” Войсил, дело на Георги Станоев.

Второто полувреме домакините реагираха като ужилени и атаките към вратата на отличния в този мач вратар на гостите започнаха да се редят една след друга. Капитанът на домакините Атанас Зангаров поведе тимът напред и след един негов гениален извеждащ пас, който се превръща в негова запазена марка, послева прострелно подаване, при което гостите си отбелязаха автогол и резултатът бе изравнен. Точно когато всички на градския стадион в Садово очакваха без проблеми домакините да си вземат своето в ответната атака гостите от Войсил отбелязаха втори гол. Даниел Колев в 55-та минута бе точен за 1:2. След гола атаките към вратата на гостите следваха една след друга, но на преден план излезе вратаря на гостите с отличните си изяви. Минутите минаваха и всички предвкусваха първа загуба на точки. Не така мислеше Атанас Зангаров-Заги, който се изяви като истински сърцат войн и капитан на отбора, обелязвайки изравнителното попадение в 81-та минута. В последната секунда на мача Жоро Христозов-Бекъма, след самостоятелен пробив, нахлу в наказателното поле на гостите и донесе 13-та поредна победа на ФК “Садово” и пълен актив от точки, отбелязвайки в пореден мач откакто се завърна след контузия.

Очаквайте утре всички резултати от 13 кръг и актуалното класиране!