Локомотив Пловдив победи съгражданите си от Марица с 3:0 на стадиона в парк Лаута. И трите попадения паднаха през второто. Пашов откри за домакините, Димо Бакалов с изключително красиво попадение удвои, а канадецът Алесандро оформи крайното 3:0.

Двата отбора не показаха нищо интересно през първото полувреме, като единствената запомняща се ситуация дойде в 10-тата минута, когато Бакалов излезе очи в очи с Илия Николов, но бе повален от Ташолов на границата на наказателното поле. Главният съдия показа директен червен картон на юношата на Ботев, който е преотстъпен на Марица, а от пряксвободния удар Бакалов не затрудни стража на кършакалии. Друг интересен момент от първата част бе, че Акрапович замени рано-рано Сержо и Бедиме заради представянето им на терена.

Локо Пд
Титуляри: Диао, Бедиме, Везалов (к), Николов, Муса, Фрикише, Банович, Сержо, Райков, Мартинович, Бакалов.
Резерви: Георгиев, Ангелов, Аяри, Пашов, Александров и Юсуф.

Марица:
Титуляри: Николов, Ташолов, Пушкаров, Дяков, Марин, Куманов, Яшар, Чалъков, Юруков, Игнатов, Гючелев.
Резерви: Кардашев, Спасов, Янчев, Цветков, Йотов, Гендов, Колев и Караматев.