“Марица” завърши 1:1 при гостуването си на Ботев (Гълъбово) в мач от 14-ти кръг от първенството на Втора лига, игран на стадион “Христо Ботев” в град Гълъбово. Двата състава изиграха интересен двубой, а головете паднаха през първото полувреме.
Първата част беше относително равностойна, като все пак домакините бяха малко по-активни. “Марица” използваше всяка възможност за да контраатакуват опасно, чрез бързите си футболисти. Домакините поведоха в резултата в 21-та минута на срещата. Точен за домакините бе Илиян Капитанов. Минути по-късно Венцислав Гюзелев можеше да изравни, но останал сам срещу Мирослав Иванов не успя да отбележи. Все пак в 43-та минута Венцислав Гюзелев изравни след бърза атака по фланга. Никола Марин подаде на скорост към Гюзелев, който с хубав диагонален удар “превзе” вратата на Иванов. Така след 45 минути игра двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.
През втората част домакините бяха по-активни и организираха стихиен натиск, но почти не създадоха голови положения. Те бяха рядкост и пред вратата на Мирослав Иванов. Така срещата логично завърши наравно – 1:1.
Въпреки добрия резултат “Марица” “слезе” на 13-то място във временното класиране с актив от 17 точки. Предстои пауза в първенството, а в следващия 15-ти кръг “жълто-сините” приемат тима на “Лудогорец”-2. Преди това възпитаниците на Стоян Димитров ще изиграят контролна среща с “Локомотив”. Тя ще се състои на 11-ти ноември, от 12 часа, на стадион “Локомотив” в пловдивския парк “Лаута”.

източник класиране: bulgarian-football.com
БОТЕВ (Гълъбово) – МАРИЦА 1:1 (1:0 Илиян Капитанов 16’; 1:1 Венцислав Гюзелев 43’)
БОТЕВ (Гълъбово): Мирослав Иванов, Цветелин Радев, Станислав Катранков ©, Емил Колев, Николай Янков /Емил Иванов 86’/, Антонио Георгиев, Иван Цачев, Пламен Коларов, Иван Винков /Реджеб Халил 66’/, Стефан Неделчев /Георги Кирилов 77’/, Илиян Капитанов. РЕЗЕРВИ: Марин Орлинов, Димитър Трайков, Емилиян Зотев, Исус Ангелов. Треньор: Светослав Тодоров
МАРИЦА: Илия Николов ©, Костадин Дяков, Мирослав Пушкаров, Цветан Йотов, Никола Марин, Борислав Караматев /Петър Чалъков 70’/, Свилен Щерев, Джунейт Яшар, Венцислав Гюзелев /Иван Гендов 80’/, Димитър Юруков /Христо Янчев 84’/, Рангел Игнатов. РЕЗЕРВИ: Теодор Цветков, Алил Кардашев, Атанас Ташолов, Атанас Куманов. Треньор: Стоян Димитров
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Николай Янков – Ботев; Мирослав Пушкаров, Борислав Караматев – Марица.
Съдийски състав: ГС: Красимир Кръстев, АС1: Дарин Страхилов, АС2: Светослав Стойчев, 4-ти: Валентин Станчев, СН: Христо Недялков