Спортинг Бенковски разказа играта на Радиново до 9:1 в мач 8-ия кръг на Б областна група, запад, съобщава marica.bg. Двубоят бе на “Войсил Алена”.

Шенол Шерифов вкара за 1:0 след двойно подаване с Веселин Тосев в 18-ата минута. Гостите претендираха за засада на Спасов, но напразно. Три минути по-рано Спасов след взаимодействие с Тосев можеша да вкара, но ударът му прати топката в гредата. Димитър Шишков изведе през центъра Любен Спасов и той без проблеми вкара за 2:0 в 21-вата минута.

Десет по-късно отново Тосев, този път с пробив отляво, подаде към Шенол Шерифов около точката на дузпата и той без проблеми покачи на 3:0. Центриране от корнер, Веселин Димитров стреля от задна греда, топката се удари в задните части на Тосев и влезе за 4:0 в 39-ата минута. 120 секунди по-късно Тосев центрира и Шенол Шерифов от воле прати топката в сглобката на ъгъла на вратата на Радиново.

Веселин Димитров свали с глава след корнер топката към Христо Даскалски, който безпроблемно вкара за 6:0 секунди преди почивката. Йордан Гълев изведе Тосев на чиста позиция и той не пропусна да направи 7:0.

Иван Нецов вкара гола на честта за гостите в 64-ата минута. Лекият му удар покрай Велков прати топката в мрежата, като преди това се отби от страничния стълб.

Шенол Шерифов вкара гола на мача в 72-ата минута. Ексмаричанинът получи пас с пета от Йолдан Гълев и с със трахотен удар прати топката в сглобката на горния десен ъгъл на вратата, пазена от Илия Шопов за 8:1. Веселин Тосев стреля от 20-ина мутрав, Шопов не улови топката и притичалият Ласкалски вкара за 9:1 в 74-ата минута.

Спортинг Бенковски – Радиново 9:1

1:0 Шенол Шерифов 18, 2:0 Любен Спасов 21, 3:0 Шенол Шерифов 31, 4:0 Веселин Тосев 39, 5:0 Шенол Шерифов 41, 6:0 Христо Даскалски 44, 7:0 Веселин Тосев 45+2, 7:1 Иван Нецов 64, 8:1 Шенол Шерифов 72, 9:1 Христо Даскалски 74

СПОРТИНГ БЕНКОВСКИ: 1. Константин Велков, 2 Кирил Георгиев, 25. Димитър Шишков, 4. Йордан Гълев, 5. Веселин Димитров, 6. Калин Кумановали, 7. Данчо Узунов, 15. Шенол Шерифов, 8. Веселин Тосев, 10. Христо Даскалски, 11. Любен Спасов
Резерви: 12. Запрян Хърков, 13. Николай Караджов, 14. Румен Христов, 15. Ирфан Юсеинов, 16. Емил Кръстанов, 17. Станимир Орловски, 18. Трифон Балабанов

РАДИНОВО: 1. Илия Шопов, 2. Дамян Кожухаров, 3. Гено Вълков, 4. Йордан Иванов, 5. Динко Попов, 6. Петко Аскерлаков, 7. Иван Нецов, 8. Иван Минчев, 9. Димитър Нанкинов, 10. Стефан Стойчев, 11. Георги Нихтянов
Резерви: 12. Георги Добревски, 13. Георги Доймески, 14. Стойко Караджов, 15. Иван Вягов, 16. Денис Толев