Отборът на “Марица” постигна заслужена победа с 1:0 над гостуващия “Созопол” в мач от 13-ти кръг от първенството във Втора лига, игран в събота на терена на комплекс “Ботев 1912” в пловдивския квартал Коматево. Двубоят бе интересен, като “жълто-сините” имаха надмощие през почти цялата среща и в крайна сметка спечелиха заслужено, след като създадоха повече положения. Рангел Игнатов реализира единственото попадение в 77-та минута и така “Марица” добави 3 точки към актива си.

Гостите от Созопол започнаха по-добре мача и в първите 15-20 минути създадоха няколко опасни положения. Още във 2-та минута Кристиян Тафраджийски бе изпуснат по десния фланг, напредна и стреля, но нацели страничната греда. Отбитата топка се върна на около 15 метра фронтално срещу вратата, последва нов шут, но Илия Николов изби в корнер. В 16-та минута Иван Пенев опита “задна ножица”, но неуспешно. Три минути по-късно Тафраджийски пак бе изпуснат зад защитата и стреля, но вратарят Николов улови. Постепенно маричани повишиха оборотите и положенията пред вратата на гостите се заредиха едно след друго. В 21-та минута Димитър Юруков стреля много опасно, но покрай вратата. Две минути по-късно Юруков изведе Венцислав Гюзелев, който центрира. Последва неточен удар на Джунейт Яшар. В 31-та минута Гюзелев бе изведен сам срещу вратаря, а следващият го по петите защитник го събори, но съдията Ел-Хатиб с лека ръка подмина положението. В 34-та минута Свилен Щерев с топовен удар можеше да открие, но ударът му бе блокиран. Последва меле, при което все пак отбраната на гостите се справи. В 43-та минута отново Венцислав Гюзелев бе изведен зад защитата на “Созопол”, залъга защитник и почти преодоля вратаря Свилен Нотев, който все пак успя да играе с топката и тя излезе в аут. В самия край на полувремето се заформи ново меле пред Нотев. Три поредни удара бяха блокирани от защитниците и вратаря Нотев и в крайна сметка нулевото равенство се запази.

Втората част започна равностойно, като гостите опитаха да променят нещо в играта си, но в същност създадоха само едно положение за 45 минути. То дойде в 56-та минута, когато най-опасния играч на “Созопол” Кристиян Тафраджийски опита удар от малък ъгъл, Илия Николов обаче улови. Гостите имаха и няколко неточни удара от средна дистанция през тези минути. В 61-та минута Димитър Юруков получи топката в изгодна позиция, освободи се от защитник и стреля, но топката премина на сантиметри встрани от целта. В 73-та минута Венцислав Гюзелев отново нямаше шанс, след хубав изстрел, а минута по-късно влезлият току-що Рангел Игнатов, който се включи чудесно в мача, стреля неточно от около 25 метра. В 77-та минута Рангел Игнатов бе чудесно изведен срещу вратаря. Бързият футболист стреля покрай него и вкара дългоочаквания гол за “Марица” – 1:0. Само две минути след това, друг състезател появил се през вторатата част, Никола Марин пробяга с топката над 40 метра по десния фланг и нанесе чудесен диагонален удар. Вратарят Нотев първо изпусна топката, но тя се завъртя на място и той имаше време да поправи грешката си преди кълбото да бъде довкарано във вратата му. По подобие на головата атака, отново Игнатов бе изведен напред, надбяга защитник и бе съборен от вратаря в опита му да улови, но и това положение бе подминато от съдията Ел-Хатиб. Последния шанс за гостите дойде в 90-та минута, когато получиха право да изпълнят пряк свободен удар, но стената пред Николов свърши работа и за неговата врата нямаше опасност.

Така “Марица” записа нова победа в първенството на Втора лига, като пропусна тя да бъде по-изразителна. Със събраните 16 точки в актива си тимът воден от Стоян Димитров и Стойчо Драмов заема 11-то място. “Созопол” е предпоследен с 8 точки. В следващия кръг “жълто-сините” гостуват на негостоприемния терен на стадион “Христо Ботев” в Гълъбово, на местния “Ботев”. Мачът е идната събота от 14:30 часа.

МАРИЦА – СОЗОПОЛ 1:0 /1:0 Рангел Игнатов 77’/

МАРИЦА: Илия Николов, Алил Кардашев (Никола Марин 78 мин.), Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Атанас Куманов, Джунейт Яшар, Костадин Дяков, Борислав Караматев, Свилен Щерев (Рангел Игнатов 73 мин.), Венцислав Гюзелев (Иван Гендов 84 мин.), Димитър Юруков. РЕЗЕРВИ: Теодор Цветков, Даниел Спасов, Светослав Читаков, Христо Янчев. Треньори: Стоян Димитров и Стойчо Драмов

СОЗОПОЛ: Свилен Нотев, Костадин Стоянов, Джейхан Зайденов, Мартин Сечков, Иван Пенев, Мирослав Радев, Кристиян Тафраджийски, Диян Лефтеров, Мехмедали Мехмедали (Михаил Георгиев 63 мин.), Мустафа Мустафа (Кирил Грозданов 75 мин.), Кристиян Пешов. РЕЗЕРВИ: Мартин Теменлиев, Иван Стоев, Иван Ангелов, Станимир Баев, Христо Каймакански. Треньор: Румен Димов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Джунейт Яшар, Рангел Игнатов, Венцислав Гюзелев – “Марица”; Мирослав Радев, Диян Лефтеров, Михаил Георгиев – “Созопол”

Съдийски състав: ГС: Васимир Маруан Ел-Хатиб; АС1: Георги Любомиров Минев; АС2: Пламен Руменов Ванков; 4-ТИ: Цанко Костадинов Миндалов; СН: Тихомир Димитров Костовски