Отборът на “Марица” загуби при гостуването си на “Царско село” с 2:0 в мач от 12-ти кръг от първенството на Втора лига. Двубоят се игра в петък на стадиона в столичния квартал “Драгалевци”. И двата гола бяха отбелязани през първата част на мача, след центрирания към високите състезатели на домакините.
Амбициозния тим на домакините беше по-активния на терена и стигна до успеха, въпреки компактната игра на пловдивчани. Като цяло срещата бе равностойна, като маричани също създадоха не малко положения и показаха добра игра, въпреки двата допуснати гола. Още в 4-та минута домакините откриха резултата чрез Павел Петков. Малко по-късно пловдивчани можеха да изравнят, но нямаха шанс. След центриране от корнер вратарят на домакините Димитров скочи, но изпусна топката. Последва удар на Димитър Юруков, но топката срещна гредата, след което се разходи по голлинията, където Венцислав Гюзелев не успя да я достигне. Минути след това маричани отново нямаха шанс, като след хубаво центриране никой не успя да засече във вратата. В 44-та минута Божидар Кацаров успя да удвои, като при този резултат завърши първата част.
През второто полувреме футболистите на “Марица” продължиха да стоят добре на терена и имаха няколко възможности да намалят. Свилен Щерев и Димитър Юруков излизаха сами срещу вратаря Димитров, но нямаха шанс да отбележат. Морослав Пушкаров също можеше да вкара, след страхотен шут, но и той нямаше късмет. Домакините също имаха интересни положения, но нов гол така и не беше отбелязан и срещата завърши при резултат 2:0 в полза на домакините.
В следващия 13-ти кръг на “Марица” предстои важно домакинство на “Созопол”. Двубоят е следващата седмица и има голям шанс той да се играе на стадион “Марица”.