ЦСКА 1948 направи важна крачка към укрепване на върха в трета Югозападна футболна лига след победа с 2-0 над Хебър в Пазарджик. Близо 1500 зрители изгледаха двубоя на стадион „Георги Бенковски”.

Срещата започна напълно равностойно и през първия половин час, в някои моменти, футболистите на Хебър успяваха да наложат известно надмощие, макар и рядко да застрашаваха вратата на Сайков.  ЦСКА 1948 поведе с 1-0 буквално от нищото. В 31-та минута  най-добрия футболист на гостите Емил Гъргоров изведе Хаджииванов отляво, който центрира опасно по земя в пеналта на Хебър. Бранителите в „зелено” не се справиха добре и останалият пред празната мрежа Йоан Маринов се възползва от грешката и откри за 0-1. Хебър отговори с добра атака през центъра на терена, която завърши с шут на Атанас Велев над напречната греда. В 39-ата минута пазарджиклии създадоха най-чистото си положение през първата част. Васил Геров успя да стреля с глава след центриране от корнер, но топката профуча покрай дясната греда. Минута по-късно ЦСКА 1948 осъществи много добра атака отляво, но изстрелът на Маринов бе блокиран. Последва добавка на Томислав Павлов, който като по чудо не се озова в мрежата на домакините за втори път.

След почивката ЦСКА 1948 стоя значително по-добре от Хебър, но не и без участието на главния рефер Волен Чинков, който, според домакините, до втория гол отсъждаше 90 %-та от всички спорни ситуации в полза на гостите. Това изнерви и футболисти и публика на домакините. В 50-ата минута грешка на Дебърлиев при изнасяне на топката позволи на трима от гостите да излязат срещу двама защитинци в зелено. Последва пас към Хаджиниколов, който вместо да напредне сам срещу вратаря, спря да играе, тъй като помисли, че е в засада и атаката пропадна. Само пет минути по-късно Гущеров стреля опасно от фаул, вратарят Дебърлиев изби, но Йоан Маринов не уцели при добавката празната врата. В 57-ата минута и Хебър показа зъби, когато добра атака отдясно завърши с отлично прострелно центриране на Цветелин Тонев, но нямаше кой да засече топката в мрежата на гостите. Така постепенно се стигна до 78-ата минута, в която срещата приключи. Отново Гъргоров се пребори за една топка на тъча, и подаде на Хаджииванов, който продължи към резервата Веселин Васев. Последния  с премерен диагонален шут покачи на 2:0. До края на мача столичани можеха да увеличат головата си сметка, но първо Дебърлиев изби в корнер опасен удар с глава на Спас Спасов, а после шут на Томислав Павлов профуча на сантиметри покрай вратата.

Мачът на стадион „Бенковски” напълни официалната ложа. Там редом до президента на Хебър 1918 Найден Шопов и отговорникът за спортно-техническата част Иван Папазов седнаха областния управител Стефан Мирев, кметът на Общината Тодор Попов, шефът на ОС на БФС Спас Иванов, членовете на Управата на клуба Румен Димитров, Роман Цветков и Александър Иванов. Дербито на живо изгледаха още омбудсманът Георги Шопов, полицейски шефове и футболни деятели.

В друг мач от 11 кръг на Югозапад тима на Свобода /Пещера/ загуби с 2:0 гостуването си на Миньор в Перник.

Хебър: 12. Петър Дебърлиев, 2. Васил Геров, 3. Димитър Мичков, 6. Мурад Ибраим, 23. Цветан Йорданов, 24. Цветомир Тонев, 5. Атанас Велев, 25. Никола Иванов, 10. Ангел Лачков, 8. Теодор Стефанов, 4. Георги Стефанов(Анди Краев, Кр. Здравков,

ЦСКА 1948: 96. Сайков, 27. Кикарин, 6. Котев, 25. Петров, 3. Стоянов, 10. Павлов, 7. Иванов, 17. Маринов (62-Васев), 23. Гъргоров (88-Спасов), 99. Гущеров (79-Стефанов), 77. Хаджиниколов

4. Хебър 1918 (Пазарджик)             11    8   0   3   18:6    24
 5. Миньор (Перник)                    11    6   2   3   14:9    20
 6. Банско (Банско)                    11    5   3   3   14:11   18
 7. Чавдар (Етрополе)                  11    5   2   4   21:19   17
 8. Сливнишки герой (Сливница)         11    5   1   5   11:12   16
 9. Пирин 1941 (Разлог)                11    4   2   5   14:9    14
10. Рилски спортист 2011 (Самоков)     11    4   2   5   15:16   14
11. Балкан 1929 (Ботевград)            11    3   4   4   21:22   13
12. Беласица (Петрич)                  11    3   4   4   11:18   13
13. Марек 1915 (Дупница)               11    3   3   5   15:14   12