Отборът на “Марица” постигна заслужена победа с 3:1 над гостуващия “Локомотив” (Горна Оряховица) в мач от 11-ти кръг от първенството във Втора лига, игран в петък на терена на комплекс “Ботев 1912” в пловдивския квартал Коматево. Двата тима изиграха интересен двубой, в който “жълто-сините” играха по-добре от своя противник, имаха повече положения за гол и заслужено стигнаха до успеха, продължавайки добрата си серия на вече три мача без загуба. Отборният дух и себераздаването бяха силния коз за състава на “Марица” в този мач.

Първата част бе привидно равностойна, но домакините успяваха по-добре да се възползват от ситуациите си. В началните минути двата тима си размениха по едно положение. Първо Димитър Юруков стреля, но топката бе избита в корнер, а минута по-късно Бедри Рюстемов отблизо с глава пробва да преодолее Илия Николов, но той се справи добре. В 7-та минута пак Юруков стреля, но топката излезе в аут. В 12-та минута Свилен Щерев бе изведен с дълга топка сам срещу вратаря Крушарски, но не успя да я достигне и да нанесе удар. Крушарски пресече добро центриране на Юруков към Щерев в 22-та минута. Три минути по-късно Георги Чукалов от гостите бе неточен с глава. В 28-та минута Свилен Щерев получи топката между двама защитници, които му попречиха и той не успя да нанесе удар от доста добра позиция. В 37-та минута отново Юруков бе замесен в ситуация пред вратата на “железничарите”. Той триково изведе Венцислав Гюзелев в чиста позиция, последва удар, но Крушарски спаси. Само две минути по-късно, в 39-та, Гюзелев върна жеста и изведе Димитър Юруков, който нахлу от дясно и с чудесен удар откри резултата, ознаменувайки добрата си игра с гол. В самия край на полувремето Джунейт Яшар не успя да удвои от пряк свободен удар, а в продължението Свилен Щерев се измъкна между двама и отправи мощен шут, но Крушарски с мъка спаси и резултатът на полувремето остана 1:0 в полза на “Марица”.

Втората част също започна равностойно, с по едно положение пред двете врати. Първо един от най-дейните в мача Димитър Юруков не успя да достигне извеждащо подаване и бе изпреварен от Крушарски, а в 52-та минута влезлият на полувремето Фунду стреля опсано, но Илия Николов изби. До 53-та минута гостите извършиха всичките си смени и се опитаха да организират натиск в тези минути, но това даваше шанс на бързите футболисти на “Марица” в предни позиции. В 56-та минута Венцислав Гюзелев опита да прехвърли вратаря Крушарски от около 35 метра, но вратаря на “Локомотив” успя да избие в корнер. В 66-та минута Венцислав Гюзелев се измъкна измежду двама защитници, напредна на скорост, но бе съборен от излезлия напред вратар на гостите точно на границата на наказателното поле. Съдията Мартин Стоименов правилно вдигна директен червен картон на стража Ивайло Крушарски и гостите останаха с 10 футболисти на терена. Те нямаха право и на повече смени и на вратата застана капитанът на “Локомотив” Мариян Иванов. Свилен Щерев изпълни прекрасно свободния удар и не остави никакъв шанс на току-що застаналия под рамката Иванов – 2:0. Голът бе първи на сметката на Щерев с екипа на “Марица”. Гостите не се отказаха да търсят нещо повече в този мач дори и с 10 души на терена, а в тези минути “жълто-сините” се отпуснаха и в 76-та минута, след недобра игра в защита Деян Христов намали на 2:1. Това даде надежди на гостите, но те трудно достигаха до интересни ситуации. В 77-та минута Венцислав Гюзелев стреля встрани. В 88-та минута Рангел Игнатов, който бе заменил Щерев само преди 5 минути, бе изведен чудесно от Алил Кардашев. Игнатов финтира защитник и “вратаря” на гостите и от малък ъгъл реализира за 3:1, слагайки точка на спора. Минутите до края се доиграваха, а в даденото продължение Алил Кардашев можеше да отбележи нов гол, но ударът му излезе в аут.

Така “Марица” постигна важна победа и продължи серията си от добри резултати. Двубоят по всяка вероятност ще се окаже последен за “жълто-сините” в Коматево, като се очаква следващото домакинство на състава да бъде на стадион “Марица”. Тимът се изкачи на 10-та позиция във временното класиране изпреварвайки именно своя съперник в този мач, но повечето срещи от кръга все още не са изиграни. В следващия кръг възпитаниците на Стоян Димитров ще се изправят срещу амбициозния тим на “Царско село”, който днес загуби драматично от “Монтана” с 1:0. Двубоят в София ще се играе следващия петък, от 16 часа.

МАРИЦА – ЛОКОМОТИВ (ГО) 3:1 /1:0 Димитър Юруков 39’; 2:0 Свилен Щерев 69’; 2:1 Деян Христов 76; 3:1 Рангел Игнатов 89’/

МАРИЦА: Илия Николов, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Атанас Куманов (Даниел Спасов 71 мин.), Алил Кардашев, Петър Чалъков, Костадин Дяков, Джунейт Яшар, Свилен Щерев (Рангел Игнатов 83 мин.), Димитър Юруков (Иван Гендов 88 мин.), Венцислав Гюзелев. РЕЗЕРВИ: Теодор Цветков, Светослав Читаков, Христо Янчев, Цветан Йотов. Треньори: Стоян Димитров и Стойчо Драмов

ЛОКОМОТИВ /Горна Оряховица/: Ивайло Крушарски, Кристиян Димитров, Ивайло Тодоров, Мариян Иванов, Мартин Николов, Петър Казаков (Владимир Мичев 57 мин.), Якуб Идризов, Павел Головодов (Аристоте Фунду 46 мин.), Бедри Рюстемов, Георги Чукалов (Антоний Балъков 46 мин.), Деян Христов. РЕЗЕРВИ: Кристиян Кацарев, Кевин Осеи, Веселин Любомиров, Димитър Байдаков. Треньор: Александър Димитров

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Костадин Дяков – “Марица”; Кристиян Димитров, Антоний Балъков – “Локомотив”

ЧЕРВЕН КАРТОН: Ивайло Крушарски 66’

Съдийски състав: ГС: Мартин Емилов Стоименов, АС1: Димитър Добромиров Димитров, АС2: Пламен Руменов Ванков, 4-ТИ: Димо Стоянов Димов, СН: Стоян Иванов Вътев