Локомотив Пловдив разби гостуващия тим на Асеновец с 6:2 в първи мач (който се оказа и единствен) от областния финал на първенството на ветераните.Срещата се игра на Кошарата. След последния съдийски сигнал стана ясно, че Асеновец се отказва от правото си да играе реванш, което направи “черно-белите” шампиони на областта.

Успехът на домакините дойде след много силна игра на Здравко Лазаров и Роберт Петров. Асеновградчани се държаха през първата част до почивката те губеха само с 1:0 след попадение на Петров.

През второто полувреме обаче Локомотив наниза 4 бързи попадение чрез Електричката и така интригата в мача на практика умря. Все пак гостите упсяха да върнат две попадение, но това бе крайно недостатъчно. В сами края на двубоя пък Роберт Петров отбеляза още един гол и отказа гостите напълно.