Ботев Пловдив показаха много сериозна жажда за голове от Ники Митов и неговите футболисти и се наложиха с категоричното 5:0 над своите съперници.

Дуде Ндонгала удари горната греда от фаул в 7-ата минута. Две минути по-късно Жеан Патрик имаше възможност за гостите, но Чворович се хвърли в краката му и спаси.
При следващата атака Ндонгола поиска дузпа. Активният Ндонгола пропусна най-доброто положение в 22-ата минута, когато стреля над гредата от 10 метра.

Фернандо Виана даде аванс на “жълто-черните” в 25-ата минута. Нападателят засече центриране на Ндонгола, като вече има шест попадения през този сезон. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивката. В началото на второто полувреме Вияна завърши прекрасна комбинация в жълто-черно и удвои преднината на пловдивчани. В средата на втората част Ндонгала вкара гол близнак на този, който отблза на Локо Пд и направи преднината на Ботев класическа. Малко по-късно Вияна оформи своя хеттрик, засичайки в мрежата центриране на Лазар Марин. Пет минути преди края на редовното време юношата на Спартак и кариоката повториха упражнението за 5:0.