Отборът на “Евроколеж” размаза с 0:8 “Верея”-2 в мач от 10-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група. “Колежани” бяха пълни господари на терена и можеха да отбележат и още голове. Двубоят се игра в неделя в старозагорския квартал “Кольо Ганчево”, на помощния терен на “Трейс Арена”. След няколкото тежки загуби в началото на сезона колежани на свой ред победиха и записаха най-голямата си победа в Трета лига. С хеттрик се отличи капитанът Георги Куртев, а по веднъж се разписаха Йордан Мегенов, Николай Николов, Николай Бончев, Димитър Янчев и Сезгин Четин.

В първите минути на срещата домакините имаха шанс на два пъти да застрашат Апостол Стоянов. След това колежани взеха положението в свои ръце. Първият гол падна в 17 минута. Тодор Тимонов изпълни углов удар от ляво на Ростилав Златков. Юношата Йордан Мегенов се извеси над всички и с глава прати топката в горния десен ъгъл за 0:1.
След десет минути капитанът на колежани Георги Куртев вкара два бързи гола. Първо играещият треньор Тодор Тимонов с далечен пас от ляво намери нападателя в наказателното поле, който с удар от въздуха прати топката в мрежата – 0:2. В следващата атака Мегенов беше изведен сам срещу Златков. Вратарят спаси удара на нападателя, но Куртев добави топката в мрежата за 0:3. В 40 минута Серафим Михайлов беше фаулиран в наказателното поле и съдията Красимир Георгиев посочи бялата точка. Дузпата реализира Николай Бончев – 0:4. След три минути се разписа и Николай Николов с удар от дъгата – 0:5. Веднага след подновяването на играта колежани вкараха нови два гола. Първи Куртев в 47 минута оформи своя хеттрик с красиво изпълнение от фаул. След това Димитър Янчев вкара за 0:7 след извеждащ пас на Серафим Михайлов в 48 минута. Осмото попадение вкара Сезгин Четин в 76 минута. С този успех пловдивчани събраха 13 точки и се изкачиха на 11-то място. Следващият кръг Евроколеж приема Арда Кърджали. “Евроколеж” се изкачиха на 11-то място с 13 точки, а “Верея”-2 са 16-ти с 8.

Верея 2 – Евроколеж – 0:8 /0:1 – Йордан Мегенов 17′, 0:3 Георги Куртев 29′ и 30′, 0:4 Николай Бончев 40′-дузпа, 0:5 Николай Николов 43′, 0:6 Георги Куртев 47′, 0:7 Димитър Янчев 49′, 0:8 Сезгин Четин 76’/

В другия неделен мач “Левски” Карлово се справи с 0:2 при гостуването си в село Ягода на новака “Тунджа”, който продължава да е последен в класирането. Карловци са 5-ти с 18 точки.

2. Загорец (Нова Загора)               9    8   1   0   18:4    25
 3. Миньор (Раднево)                   10    6   1   3   22:13   19
 4. Ямбол 1915 (Ямбол)                 10    6   1   3   35:16   19
 5. Левски (Карлово)                   10    6   0   4   22:15   18
 6. Борислав 2009 (Първомай)            9    6   0   3   20:15   18
 7. Карнобат (Карнобат)                10    6   0   4   22:12   18
 8. Сокол (Марково)                     9    5   1   3   20:14   16
 9. Атлетик (Куклен)                   10    5   1   4   18:19   16
10. Димитровград 1947 (Димитровград)   10    4   1   5    9:21   13
11. Евроколеж (Пловдив)                10    4   1   5   26:29   13