Хебър победи убедително гостуващия Беласица (Петрич) с 3:0 в среща от деветия кръг на Югозападната трета лига.

Мачът се игра пред около 150 зрители, дошли на стадион „Георги Бенковски“ да подкрепят своя отбор въпреки студеното и дъждовно време.

Още от самото начало на двубоя пазарджиклии показаха, че искат повече трите точки и веднага наложиха доминация в играта. Първият сериозен удар във вратата на гостите нанесе Здравков в 13-та минута, а две минути по-късно Георгиев стреля от около 20 метра. Веднага след това при разбъркване Теодор Стефанов от около 12 метра изпрати топката в аут. В 20-та минута добра комбинация между Георгиев и Тонев завърши с удар на Тонев, но вратарят на Беласица спаси. Резултатът беше открит в 21-вата минута. Теодор Стефанов получи топката на чиста позиция в пеналта на гостите и с мощен удар опъна мрежата на петричани – 1:0. В 25-та минута Георги Чакъров направи 2:0, наказвайки поредната грешка в отбраната на „комитите”. До почивката Чакъров и Георгиев обстрелваха опасно вратата на петричани, но нов гол не падна.

Втората част не се различаваше особено от първата. Домакините диктуваха темпото на игра, а Беласица се бранеше и опитваше контраатаки, които обаче издишаха в завършващата фаза. В първата минута Георги Георгиев пропусна при подаване, успоредно на голлинията. Началото на полувремето беше белязано от опасни удари на Тонев, Георгиев и Велев от Хебър. В 61-вата минута Тонев със задна ножица изпрати топката встрани от вратата. Две минути по-късно Георги Георгиев изкочи зад отбраната на Беласица, финтира вратаря и изпрати топката в мрежата на противника за 3:0.

Този гол определено успокои домакините и предреши изхода на мача. Футболистите на Хебър владееха повече топката, предимно в половината на Беласица. В последните 20 минути на двубоя близо до попадение бяха Цветелин Тонев и Красимир Здравков, но двамата нямаха късмет да вкарат.

Мачът беше изгледан от лекуващия се Коко Атанасов и контузения Цветан Павлов.

Успехът днес изкачи Хебър с едно място нагоре в класирането. Пазарджиклии изпревариха Вихрен с две точки и делят втората позиция със Септември (Симитли), който има по-добра голова разлика. Хебър отново не допусна гол и остава отборът с най-добрата защита в лигата, като е допуснал едва четири гола.

Хебър: Петър Дебърлиев, Димитър Минков, Мурад Ибраим, Николай Николаев, Цветелин Тонев, Атанас Велев – Крауч, Красимир Здравков, Никола Иванов – Шейха, Теодор Стефанов, Георги Чакъров и Георги Георгиев (Ангел Лачов, Анди Краев, Кристиян Джамов)

В среща от същия кръг тима на Свобода загуби от Балкан в Ботевград с 6:2.

4. Вихрен 1925 (Сандански)             9    6   1   2   22:9    19
 5. Миньор (Перник)                     9    5   1   3   10:7    16
 6. Банско (Банско)                     9    5   1   3   13:10   16
 7. Чавдар (Етрополе)                   9    4   2   3   19:16   14
 8. Рилски спортист 2011 (Самоков)      9    4   1   4   13:13   13
 9. Беласица (Петрич)                   9    3   3   3    9:14   12
10. Сливнишки герой (Сливница)          9    4   0   5    9:12   12
11. Пирин 1941 (Разлог)                 9    3   2   4    9:6    11
12. Свобода 2011 (Пещера)               9    3   2   4   11:16   11
13. Балкан 1929 (Ботевград)             9    2   4   3   17:17   10